Character.AI, insanların ve birden fazla yapay zekanın birbiriyle konuşabileceği grup sohbetleri sunuyor

Sıradaki içerik:

Character.AI, insanların ve birden fazla yapay zekanın birbiriyle konuşabileceği grup sohbetleri sunuyor

e
sv

Twitter’ın (şimdi X) eklemesi yıllar süren bir özellik olan düzenlenebilir gönderiler, henüz genç olan Threads’te ortaya çıktı

12 Ekim 2023 23:06

Konular bana X ve Elon Musk’ı geride bırakmam için bir neden daha verdi – ücretsiz düzenlemeler

Twitter’ın (şimdi X) eklemesi yıllar süren bir özellik olan düzenlenebilir gönderiler, henüz genç olan Threads’te ortaya çıktı.

Meta’nın rakibi X, Perşembe günü bu özelliği tantanasız bir şekilde ekledi ve yeni ortaya çıkan sosyal platformu tam bir Twitter ikamesi olmaya daha da yaklaştırdı. Bu özelliğin ücretsiz olması da dikkat çekerken, X’te düzenlenebilir tweet ayrıcalığı için aylık Premium hesap ücreti ödemeniz gerekecek.

Instagram hesabınız üzerinden kaydolabileceğiniz Threads’i Temmuz ayında kullanıma sunulduğundan beri kullanıyorum. İlk günlerde Threads hızlı bir büyüme gösterdi ve kısa sürede sosyal medyada “bir sonraki büyük şey” olarak ilan edildi. O zamandan bu yana büyüme yavaşladı ve etkileşimin bocaladığını gördüm. Yine de, Twitter (X) ilgisizliğe doğru kayarken, Threads’in etkileşim ve yenilik hızını artırmasını destekliyorum.
Elbette Meta, Twitter olmaya çalışmadığı konusunda ısrar ediyor ancak Takip Edilenler Sekmesi, çeviriler ve son olarak uzun zamandır beklenen Web arayüzü gibi özellikleri istikrarlı bir şekilde ekliyor.
Bu son özellik, nispeten küçük olsa da, benim için Meta ve Threads’in Twitter (X) ile kendi oyunlarında rahatça mücadele edebileceklerinin açık bir işareti.

Twitter yıllarca düzenlenebilir tweetler üzerinde durdu ve bunların platforma ve güvenilirliğine nasıl zarar verebileceği konusunda endişelendi. Kimse insanların geri dönüp günler, haftalar, aylar ya da yıllar öncesine ait Tweetleri düzenlemesini istemedi. Bu Tweetlerden bazıları tarihin bir parçası. Twitter sonunda bunu çözdü ancak yalnızca Twitter Blue aboneleri (ödeme yapan Twitter kullanıcıları olarak okuyun) için kullanıma sundu.

 

Threads, Twitter’ın geçmişine ya da görünüşe göre el sıkışma eğilimine sahip değil. Yeni Konuları Düzenle özelliği ücretsiz, basit ve kritik bir yerleşik kontrole sahip: Bir Konu’yu yalnızca 5 dakikalığına düzenleyebilirsiniz, sonrasında kilitlenir ve tek seçeneğiniz onu silmektir.
Threads’in masaüstü sürümünde benim için şu şekilde çalıştı (Threads uygulamasında henüz görünmedi).

“Test” kelimesi ile bir Konu gönderdim.

Gönderdikten sonra Konuyu açtım ve Konunun sağ tarafındaki üç nokta menüsünü seçtim. En üstte yeni bir seçenek var: “Konuyu Düzenle”.

Bunu seçtim ve bir zamanlayıcı beş dakikaya kadar geri sayarken düzenledim.

Ekranın altında Threads’in gönderiyi düzenlediğini bildiren küçük bir mesaj beliriyor. Threads’teki pek çok şeyde olduğu gibi bu da olması gerekenden daha uzun sürüyor.

5 dakikalık zaman dilimi içinde, bir Konuyu kaç kez düzenleyebileceğinize dair bir sınır yok gibi görünüyor. Gönderimi iki kez düzenledim. Ancak beş dakika sonra daha fazla düzenleme yapamadım.

Ne eksik
Bu iyi ve basit bir güncelleme ancak önemli bir özelliği eksik: düzenlemelerin kaydı.

“Bu, Konuların yeni Konu Düzenleme özelliğinin bir testiydi” yazan mevcut Konumu okuyan herhangi biri, daha önce “test” ve ardından “Test” yazdığını bilmeyecektir.

Açıkçası, benim Konu başlığım söz konusu olduğunda bunun bir önemi yok. Ancak birisinin tartışmalı bir konuyu Başlık haline getirdiğini ve ardından izlerini örtmek için Başlığı Düzenle özelliğini kullandığını düşünün.

Bu rahatsız edici bir ihmal ama çok da endişeli değilim. Thread’lerin geliştirilmesini yöneten Instagram nispeten duyarlı davranıyor ve güncellemeleri oldukça hızlı bir şekilde yayınlıyor gibi görünüyor. Bunun bir ihmal olduğu fark edilirse, bahse girerim değişiklik yakında gelecektir.

Bu arada, güncellemeden memnunum ve sadece birkaç popüler Threads gönderimden birinde yazım hatası yapmamam için yeterince erken gelmesini diliyorum.

Şimdi Threads hashtag’ler, doğrudan mesajlar ve anketler üzerinde çalışmaya başlayabilirse, Twitter’ı (X) tamamen geride bırakmaya istekli olabilirim.

 

 

Daha fazla haber için;

Character.AI, insanların ve birden fazla yapay zekanın birbiriyle konuşabileceği grup sohbetleri sunuyor

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!