Samsung, Galaxy S23 Serisini 1 Şubat’ta Tanıtabilir

Sıradaki içerik:

Samsung, Galaxy S23 Serisini 1 Şubat’ta Tanıtabilir

e
sv

Twitter’ın Küresel İçerik Denetleme Ekibinden Daha Fazlasını İşten Çıkardığı Bildirildi

11 Ocak 2023 12:00

Kesintiler, iki küresel ofiste “en az bir düzine” çalışanı etkiledi.

Twitter’da aylık bir olay haline gelen şirket, iş gücünün çoğunu azalttı. Cuma gecesi Twitter’ın Dublin ve Singapur ofislerinde “en az bir düzine” işçiyi işten çıkardığı bildirildi. Bloomberg’e göre, kayıplar arasında şirketin eski gelir politikası kıdemli direktörü Analuisa Dominguez de var. Çıkış, Twitter’ın ayrıca, platformun küresel temyiz süreci ve devlet medya programında yer alan bir avuç çalışana ek olarak, şirketin yanlış bilgilendirme politikasını yönetmekten sorumlu çalışanları da işten çıkardığını bildirdi.

Twitter’ın güven ve güvenlik başkanı Ella Irwin, şirketin yakın zamanda daha fazla çalışanı işten çıkardığını doğruladı ancak kesintilerden etkilenen ekipleri tartıştı. Bloomberg’e “Örneğin ekipleri tek bir lider altında (iki yerine) birleştirmek daha mantıklıydı” dedi ve şirketin yetenek harcamasını haklı çıkarmak için yeterli “hacim” görmediği alanlarda Twitter’ın rolleri ortadan kaldırdığını ekledi. Ayrıca, Twitter’ın temyiz departmanındaki personel sayısını artırdığını ve bir gelir politikası başkanına sahip olmaya devam edeceğini söyledi.

21 Kasım’da, Twitter çalışanlarına “son derece sert” ültimatomunu verdikten kısa bir süre sonra, Elon Musk’ın, şirketin, herkesin katıldığı bir toplantıda daha fazla işçiyi işten çıkarmayacağını veya işten çıkarmayacağını söylediği bildirildi. Twitter’ın müteakip işten çıkarmalarının ölçeği, Musk’ın devralmasından kısa bir süre sonra gelenlerle eşleşmese de, şirket milyarderin taahhüdüne rağmen çalışanlarını işten çıkardı. Şirket, geçen ayın ortalarında altyapı bölümünün bir kısmını bıraktı. The Information tarafından yakın zamanda yapılan bir tahmin, şirketin çalışan sayısının yaklaşık 2.000 veya Musk’ın satın alınmasından öncekinin dörtte birinden biraz fazla olduğunu gösteriyor.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!