İngiltere Bazı Tek Kullanımlık Plastiklerin Satışını Yasaklıyor

Sıradaki içerik:

İngiltere Bazı Tek Kullanımlık Plastiklerin Satışını Yasaklıyor

e
sv

Twitter, Tweetbot Gibi Üçüncü Taraf İstemcileri Kasıtlı Olarak Kesmiş Olabilir

16 Ocak 2023 12:00

Şirketin Slack’inde bir mühendisin “Üçüncü taraf uygulamalarının askıya alınması kasıtlıdır” dedi.

Twitter, üçüncü taraf istemcilerin API’sine erişimini kasıtlı olarak kesmiş gibi görünüyor. Perşembe akşamından bu yana, Tweetbot ve Twitterrific dahil olmak üzere şirketin kendi yazılımını kullanmadan Twitter’da gezinmek için kullanabileceğiniz en popüler uygulamaların çoğu, Twitter’dan resmi bir iletişim olmadan çalışmadı. Pazar günü The Information, Twitter’ın dahili Slack kanallarından şirketin kesintinin farkında olduğunu ve muhtemelen nedeninin de olduğunu öne süren mesajlar paylaştı.

Şirketin mühendislerinin hizmet kesintilerini önceliklendirmek için kullandıkları bir kanalda satış noktası tarafından görülen bir mesajda “Üçüncü taraf uygulamalarının askıya alınması kasıtlıdır” yazıyor. Cuma sabahı, Twitter’ın ürün ortaklıkları ekibindeki bir çalışanın, ekibine “3. taraf müşterilerin erişimi iptal etti” ile ilgili “onaylanmış konuşma konuları” listesini ne zaman bekleyebileceklerini sorduğu bildirildi. Per The Information, bir ürün pazarlama müdürü aynı sabah iş arkadaşlarına şirketin “iletişim sistemleri üzerinde çalışmaya başladığını” ancak bunların ne zaman hazır olacağına dair bir zaman çizelgesi sunamadığını söyledi. Bilgi, Twitter’ın eylemlerinin arkasındaki mantığı öğrenemediğini belirtiyor.

Twitter, Engadget’in yorum talebine hemen yanıt vermedi. Elon Musk şirketin işgücünü küçültmeye başladığından beri bir iletişim departmanı işletmedi. Musk ayrıca kesinti hakkında tweet atmadı ve Tweetbot, Twitterrific, Fenix ​​ve diğer üçüncü taraf müşterilerin geliştiricileri, şirketten hiçbir şey duymadıklarını söylüyor. Tweetbot’un ortak yaratıcısı Paul Haddad yakın tarihli bir Mastodon gönderisinde “Biz de sizin kadar karanlıktayız” diye yazdı.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!