Microsoft, İkinci Çeyrek Gelirinde 52,7 Milyar Dolar Açıkladı

Sıradaki içerik:

Microsoft, İkinci Çeyrek Gelirinde 52,7 Milyar Dolar Açıkladı

e
sv

Twitter ‘Sizin İçin’ Sekmesinden Kaçınmayı Kolaylaştırıyor

25 Ocak 2023 16:00

Uygulama varsayılan olarak en son kullandığınız zaman çizelgesi sekmesini kullanır.

Artık bundan kaçınmak için daha iyi bir yolunuz olduğundan, Twitter’ın küratörlüğünü yaptığı Sizin İçin sekmesinden nefret ediyorsanız endişelenmeyin. Twitter, web ve mobil uygulamalarını varsayılan olarak en son açtığınız zaman çizelgesi sekmesine güncelliyor. Mantıklı bir insan gibi kronolojik Takip Edilenler sekmesine baktıktan sonra uygulamayı kapatırsanız, geri döndüğünüzde tekrar görürsünüz. Sekme varsayılanı bugün web’de kullanıma sunuluyor ve Android ve iOS uygulamalarında “çok yakında” kullanıma sunuluyor.

Bu, yerden tasarruf sağlayan eski “pırıltı” düğmesine geri dönmeyecek. Yine de, tercih ettiğiniz zaman çizelgesine bağlı kalmanıza izin verir. Bu, özellikle zamana duyarlı olayları takip etmek istiyorsanız (birçok kişinin Twitter’ı kullanmasının ana nedenlerinden biridir) ve beslemenizi her kontrol ettiğinizde sekme değiştirmek istemiyorsanız yararlı olabilir.

Sizin İçin, Twitter’ın sizinle alakalı olduğuna inandığı kullanıcılara ve konuşmalara dayalı olarak belirli tweet’leri öne çıkaran, algoritmik olarak oluşturulmuş bir yayındır. Bu, kaçırmış olabileceğiniz biraz daha eski gönderileri gün yüzüne çıkarsa da, bazı kullanıcıların içeriklerini gömme eğilimi gösterir ve canlı etkinlikleri takip etmeyi zorlaştırır.

Güncelleme, Twitter’ın geçen yıl Elon Musk’ı satın almasının ardından müşterilere yaklaşımıyla ilgili eleştirilerle karşı karşıya kalmasıyla geldi. Sosyal ağ artık üçüncü taraf istemcileri yasaklayarak geliştiricileri popüler uygulamaları kapatmaya ve Mastodon gibi rakip hizmetlere yönelmeye zorluyor. Bu uygulamaların çoğu, kullanıcılara zaman çizelgesi görünümleri üzerinde daha fazla kontrol sağladı ve bunun dışında kullanıcıların yaygın Twitter sıkıntılarından kurtulmasına yardımcı oldu. Bu değişiklik, muhtemelen alternatif uygulamaların hayranlarını tatmin etmeyecektir. Bununla birlikte, resmi yazılımı kullanmaya zorlamanın acısını azaltabilir.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!