Universal Audio İki Yeni Premium Mikrofonu Piyasaya Sürüyor

Sıradaki içerik:

Universal Audio İki Yeni Premium Mikrofonu Piyasaya Sürüyor

e
sv

Twitter, İçerik Oluşturucuların Para Kazanmasına Yardımcı Olmak İçin Uygulama İçi ‘Paraları’ Başlatabilir

13 Ocak 2023 16:00

Uygulama ayrıca madeni paralarla satın alınabilecek “ödüller” üzerinde çalışıyor.

Görünüşe göre Elon Musk’ın Twitter’ı, platformdan para kazanmak için yeni bir plan üzerinde çalışıyor. İki uygulama araştırmacısı tarafından paylaşılan ekran görüntülerine göre hizmet, içerik oluşturucuların platformdan para kazanmasına yardımcı olmayı amaçlayan “jeton” adlı bir uygulama içi para birimini deniyor gibi görünüyor.

Bu özellik, son günlerde, genellikle yayınlanmamış özelliklerin resimlerini yayınlayan uygulama araştırmacıları Jane Manchun Wong ve Nima Owji tarafından tespit edildi. Gönderilerine göre coinler, Twitter’ın mevcut bahşiş verme özelliğinin bir uzantısı gibi görünüyor. Wong ve Owji tarafından paylaşılan bir ekran görüntüsünde “Paralar, harika içerikleri Tweetleyen içerik oluşturucuları desteklemenize olanak tanır” yazıyor. Owji tarafından Aralık ayında paylaşılan bir görsel, aynı bölümde kullanıcıların bahşişlerini takip edebilecekleri yeni bir “Paralar” sekmesini gösteriyordu.

Şimdilik, Twitter’ın madeni paralar için planlarının tam olarak ne olduğu veya özelliğin ne zaman başlatılacağı belli değil. Artık iletişim personeli çalıştırmayan şirket, yorum talebine hemen yanıt vermedi. Ancak ekran görüntüleri, hem Wong hem de Owji’nin ana kenar çubuğunda fark etmesi nedeniyle Twitter’ın en azından uygulamasında madeni paraları öne çıkarmayı düşündüğünü gösteriyor.

Ancak madeni paralar sadece bahşiş vermek için olmayabilir. Wong ayrıca, insanların başkaları için uygulama içi hediyeler satın almak için jeton kullanmalarına olanak tanıyan bir “Ödüller” özelliği de tespit etti. Wong tarafından paylaşılan görsele göre, kullanıcılar bir jeton (“Mind Blown” olarak adlandırılır) veya (“Altın” olarak adlandırılır) 5000 kadar hediye satın alabilecekler. Coin’lerin ne kadara mal olacağı belli değil, ancak Twitter muhtemelen coin alımlarından elde edilen gelirden bir pay alacak.

Şimdiye kadar, Elon Musk madeni paralara veya ödüllere alenen ağırlık vermiş gibi görünmüyor, ancak yaratıcıların ödüllendirilmesi için daha fazla yol istemekten geniş bir şekilde bahsetti. Twitter Blue gelirinin potansiyel olarak “Twitter’a içerik oluşturucuları ödüllendirmek için bir gelir akışı sağlayacağını” ve “her tür içerik için içerik oluşturucudan para kazanma”nın da çalışmalarda olduğunu söyledi.

Ayrıca, “madeni para” lakabına rağmen, özelliğin en azından şimdilik herhangi bir kripto para birimi bağlantısına sahip olmadığını belirtmekte fayda var. Owji, “Twitter Coin hala geliştirme aşamasında ve bunun kripto ile ilgili bir şey olduğuna dair hiçbir kanıtımız bile yok” dedi. “Dolandırıcıların sizi aldatmasına izin vermeyin.”

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!