İnternet

Twitter Hesabınızı Tekrar Doğrulayabilirsiniz

Birçok kişi, Twitter’ın doğrulama sisteminin kapılarını yeniden açmasını bekliyor. Ve bugün bu gerçekleşti. Üç yıl bekledikten sonra, kullanıcılar artık sosyal ağda doğrulanmak için başvurabilir. Twitter hesabınızdaki beyaz rozet, bazıları için..

Twitter Hesabınızı Tekrar Doğrulayabilirsiniz

Birçok kişi, Twitter’ın doğrulama sisteminin kapılarını yeniden açmasını bekliyor. Ve bugün bu gerçekleşti.

Üç yıl bekledikten sonra, kullanıcılar artık sosyal ağda doğrulanmak için başvurabilir. Twitter hesabınızdaki beyaz rozet, bazıları için bir güvenilirlik iken diğerleri için kıskançlığın bir işaretidir. Yenilenen sistem yavaş yavaş tüm kullanıcılara yayılıyor. Twitter bir dizi tweet ile doğrulama için nasıl başvurulacağını ayrıntılı olarak açıkladı.

Twitter Onaylı Nedir?

Bu, kullanıcıların hangi profilin gerçek ve güvenilir olduğunu anlamaları için 2009 yılında şirket tarafından oluşturulan bir başvuru sürecidir. Yıllar geçtikçe, birçok kişi için bir statü sembolü haline geldi: Bir otorite yöntemi olarak profil adınızın yanında bir rozete sahip olmak. Aşağıdaki alandaki bir kişi, genellikle çok aranan rozeti kazanmak için onaylanır:

  • Oyunculuk
  • Müzik
  • Gazetecilik
  • Moda
  • İş dünyası
  • Din
  • Politika
  • Spor

Yıllar geçtikçe ve sosyal ağın popülaritesi arttıkça, şirketin hesaplar için doğrulamaları onaylamak veya reddetmek için binlerce uygulamayı manuel olarak elden geçirmesi daha zor hale geldi. Bu, hizmetin askıya alınmasına ve arada yalnızca bir avuç dolusu kişinin doğrulanmasına yol açtı. Ta ki şimdiye kadar. Twitter, bir kez daha doğrulanmak için başvurabileceğiniz hizmetin yavaş yavaş kullanıcılara sunulmaya başladığını duyurdu.

Hesabınızı Nasıl Doğrularsınız?

Bir web sayfasına gitmek yerine, sadece Twitter uygulamasını açmak, hesap ayarlarınıza göz atmak ve yakında hesabınızı doğrulamak için ek bir seçenek olacak. Bu, işleme yardımcı olmak için sizden bir kimlik belgesi isteyecektir. Kabul edildiğinde, onaylanmış rozetiniz kısa süre içinde görünecektir.

Twitter, birçok kullanıcıdan gelecek olan kaçınılmaz uygulama çığlığı üzerindeki yükü hafifletmek için yavaş yavaş kullanıma sunulduğunu belirtti. Bu nedenle, seçeneği şu anda görmüyorsanız, önümüzdeki haftalarda görünmesi gerekir.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL