Robotik Süreç Otomasyonu Şirketlere Maliyet Avantajı Sunuyor

Sıradaki içerik:

Robotik Süreç Otomasyonu Şirketlere Maliyet Avantajı Sunuyor

e
sv

Türkiye E-Ticaretle Alışverişe Odaklandı

16 Aralık 2019 14:30

Güçlü dijital ticaret ürünleri ve kaliteli hizmetleri ile perakende şirketlerine dijital dönüşüm hizmetleri sunan Inveon, Efsane Cuma ve Cyber Monday kampanya dönemine ilişkin ilgi çekici veriler paylaştı.

Inveon, güçlü dijital ticaret ürünleri ve kaliteli hizmetleri ile perakende şirketlerine dijital dönüşüm hizmetleri sunmaya devam ederken, Türkiye’nin odaklandığı Efsane Cuma ve Cyber Monday kampanyalarına ilişkin ilgi çeken verileri paylaştı.

Geniş ekosistemiyle farklılaşan ve özgün iş modeliyle başta müşterileri olmak üzere tüm paydaşlarına değer katan Inveon’un dijital ticaret iş ortağı olarak hizmet verdiği, 11 ülkede faaliyet gösteren ve Inveon platformları üzerinden yıllık toplam 1 milyar dolardan fazla ciro elde eden 55’ten fazla perakende ve tüketici ürünleri şirketi bulunuyor.

Türkiye, Efsane Cuma ve Cyber Monday’i çok sevdi…

Perakende sektörü, markalarının Efsane Cuma kampanyasına erken başlayıp Cyber Monday ile birleştirdiği uzun bir kampanya dönemine tanık oldu. Inveon’un hizmet verdiği markaların kampanya döneminde elde ettiği ciro, önceki döneme kıyasla en az 2,4 kat, en yüksek ise 86,4 kat artış gösterdi. Yanı sıra, müşterinin mağazadan ürünü seçip online ödeme yaptığı omnichannel alışveriş yolculuklarından elde edilen ciro oranı en yüksek yüzde 9,7 olarak gerçekleşti. Diğer bir deyişle markanın sattığı her 10 üründen 1’i omnichannel satın alındı.

Tek sepette 60.364 TL’lik alışveriş…

Tüm Türkiye’nin odaklandığı alışveriş döneminde bir müşterinin tek sepette 60.364 TL’lik ürün satın alması dikkat çekti. Bir diğer dikkat çeken unsursa başka bir markanın müşterisinin alışveriş sepetine tam 71 ürün eklemesi oldu. En yüksek dönüşüm oranı ise yüzde 3,3 olarak gerçekleşti. Ayakkabı kategorisinde ise rekor kırılarak 46.179 adet ayakkabı satıldı.

Alışveriş çılgınlığı! 23 kat daha fazla ürün satıldı…

Inveon’un inCommerce platformunu kullanan markaların online ziyaretçi sayısı önceki döneme kıyasla 7,6 kat arttı. Satılan ürün sayıları ise, önceki dönemin ortalamasına göre 23,3 kat artış gösterdi.

Her 5 kişiden 4’ü mobilden alışveriş yaptı…

Türkiye, e-ticaret üzerinden alışverişi çok sevdi. Kampanya süresince trafiğin yüzde 81’i mobilden gelirkentoplam cironun yüzde 65’i mobilden elde edildi. Türkiye’de ve uluslararası yapılan işlemler ise yaklaşık 5 kat arttı. Inveon’un hizmet verdiği markalarda bir sayfanın tamamen yüklenmesi ortalama 2,9 saniye sürerken, kampanya döneminde e-ticaret sitelerinde hiçbir sorun yaşanmadan alışveriş dönemi tamamlandı.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
error: Content is protected !!