Dünyanın en ucuz 1 TB ‘USB Bellek sürücüsü

Sıradaki içerik:

Dünyanın en ucuz 1 TB ‘USB Bellek sürücüsü

e
sv

Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan hayatı kolaylaştırmak adına aldıkları önlemleri sıraladı:

1 okunma — 24 Mart 2020 23:10

‘Evde hayat var’ dedik, ne gerekiyorsa yaptık

Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan “Dünyanın en güçlü altyapılarından birisini bugünler için kurduk. Evde eğitimi, evde iş hayatını kesintisiz devam ettirecek teknolojimiz devrede. Ekosistemi destekliyoruz. Bu sayede gönül rahatlığıyla ‘Evde hayat var’ diyebiliyoruz” dedi.

Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, ekonomik olarak Türkiye’nin bu süreçten başarıyla çıkacağına inandığını belirterek sadece kendilerini düşünmediklerini, Türkiye’nin Turkcell’i olarak ekosistemi desteklemeye özen gösterdiklerini söyledi.

Murat Erkan, aldıkları önlemleri şöyle sıraladı:

Öğrenciye öğretmene ek kota

  • Milli Eğitim Bakanlığımızın uzaktan eğitim uygulamasını duyurmasını takiben Turkcell olarak EBA altyapısından yararlanacak ‘öğretmen ve öğrencilerimizin’ kullanımı için aylık internet kotasını ikiye katlayarak 6 GB’a çıkardık. Sabit internet kullanan müşterilerimizin EBA altyapısına doğru yaptıkları bağlantı hızlarını ise hem indirme hem de yükleme tarafında 100 Mbit’e yükselterek kesintisiz eğitim için gerekli altyapıyı sunmaya başladık. Yine TV+ platformumuzdan velilerimiz ve öğrencilerimizin EBA kanallarına erişebilmeleri amacıyla gerekli altyapıyı hazırlayarak ilkokul, ortaokul ve lise için ayrı ayrı kanallar açtık ve bu kanalların hem televizyon hem de mobil cihazlardaki TV+ uygulaması üzerinden izlenebilmesini sağladık. Ayrıca TV+ uygulaması üzerinden EBA kanallarına erişecek tüm müşterilerimize 10GB ek internet paketi tanımladık. Tüm bunları yaparken altyapı tarafında ise EBA web sitesine olan erişim kapasitesini iki katına yükselttik. EBA web sitesinde yer alan eğitim videolarını sunucularında barındıran 3’üncü parti tedarikçiye doğru olan ara bağlantı kapasitesini ise beş katına çıkardık.

7-24 kesintisiz hizmetle işler evden yönetiliyor

  • Bu olağanüstü şartlarda sadece bireylerin değil, kurumların da yanındayız. Türkiye’nin en büyük veri merkezi işletmecisi olarak, Türkiye’nin en büyük şirketlerinin de olduğu 1600’den fazla kurumsal müşteriye veri merkezini uzaktan yönetme imkanı sunuyoruz. Bu sayede şirketler 7-24 kesintisiz hizmet alarak iş sürekliliğini sağlıyor; mekandan bağımsız olarak sistemlerine erişerek çalışmalarını evden de sürdürüyor. Aynı zamanda olağan dışı durumlarda alanında uzman Turkcell mühendisleri tarafından uzaktan destek verilerek saniyeler içerisinde sorunlar çözülüyor

Çağrı merkezi çalışanımız artık evden cevap veriyor

  • Müşterilerimizin yanı sıra çalışanlarımızın sağlığı da bizim için çok önemli. Güçlü altyapımız sayesinde geçen 13 Mart Cuma gününden bu yana 5 bin kişiyi aşan, hatta ekosistemimizle 8 bine yaklaşan çalışanımızla Türkiye’nin en geniş katılımlı evden mobil çalışmasını da gerçekleştiriyoruz. Tüm çalışanlarımız Turkcell şebekesi üzerinden işlerini kesintisiz olarak, tıpkı ofislerindeymişçesine evlerinden sürdürüyor. Sadece Türkiye’de değil Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Belarus ve Ukrayna’daki iştiraklerimizde görev alan çalışanlarımız da işlerini evlerinden yürütüyor. Yine çağrı merkezimizde görev yapan çalışanlarımıza da gerekli olan tüm teknik donanımı sağlayarak evlerinden hizmet vermesini sağladık. Şüphesiz müşterilerimize kesintisiz hizmet sunmak için gerek şebeke tarafında gerekse evlerinde internet kullanan müşterilerimizi hizmet vermek üzere sahada görev yapan fedakâr arkadaşlarımız da bulunuyor. Onlar da gelişmelere göre doktorlarımız tarafından anbean bilgilendiriliyor. Bakanlığımızın belirttiği her türlü korunma tedbirleri şirketimiz tarafından alınarak görevlerini sürdürüyorlar. 
  • Koronavirüs (Covid-19) salgını ile mücadele kapsamında alınan tedbirlere ek olarak AVM’lerde yer alan tüm Turkcell mağazalarımızı kapattık. AVM mağazalarımızın dışındaki mağazalarımız ise müşterilerimizin acil ihtiyaçlarını gidermek amacıyla Sağlık Bakanlığı ve BTK (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu) tarafından belirlenen tüm önlemleri alınmış bir şekilde pazartesi – cumartesi günleri saat 12.00 – 18.00 arasında hizmet vermeye devam ediyor. Bununla birlikte müşterilerimizin işlerini evlerinden de yapmalarına destek vermek amacıyla Dijital Operatör ve www.turkcell.com.tr uygulamamız ve çağrı merkezlerimiz üzerinden kesintisiz hizmet sunuyoruz. Ayrıca Turkcell müşterilerimizin telefonlarındaki şebeke yazısını ‘EvdeHayatVar’ şeklinde değiştirerek virüsle mücadeledeki en önemli unsurlardan biri olan evde kalma konusuna destek veriyoruz. Bu süreçte sosyal medya hesaplarımızdan müşterilerimize sürekli bilgilendirme yaparak güncel durumla ilgili onların hayatını kolaylaştıracak bilgileri paylaşıyoruz. 

Sağlık çalışanlarımıza 5GB ve 500 dakika konuşma paketi tanımlayacağız

Konsolosluk aramaları ücretsiz

  • Devletimizin aldığı önlemlere destek vermek amacıyla yurtdışında olan müşterilerimizin dünyanın her yerinden Dışişleri Bakanlığımızın 7/24 hizmet verdiği Konsolosluk Çağrı Merkezi’ne (+90 312 292 29 29) yapacakları aramaları ücretsiz hale getirdik.

BİP üzerinden 10 kişiye kadar görüntülü konferans imkanı

  • Ayrıca dijital servislerimiz ile hangi operatörün hattını kullanırsa kullansın evden çalışmaya devam eden tüm vatandaşlarımıza hizmet vermeye devam ediyoruz. Evlerinde bulunanlar Türkiye’nin iletişim ve yaşam platformu BiP üzerinden yakınlarıyla mesajlaşıp görüntülü olarak görüşürken, evden çalışmak durumunda olanlar da toplantılarını 10 kişiye kadar görüntülü konferans imkanı sunan BiP üzerinden yapabiliyor. TV ve film izlemek isteyenler için TV+, müzikseverler için fizy, evlerinde geçirdikleri zamanda gazete ve dergi okumak isteyenler için Dergilik uygulamasının yanı sıra Yaani arama motoru ve paraya veya kredi kartına dokunmadan tüm ödemelerin güvenli şekilde gerçekleştirilebildiği Paycell uygulamaları da tüm operatör kullanıcılarına hizmet veriyor.

‘Covid-19 milattır, Dünya birlik olacak’

“Dünya bu zor günleri birlik halinde olursa aşar. Bugün zengini fakiri, güçlüsü güçsüzü tüm ülkeler büyük bir sınavdan geçiyor. Covid-19 salgını ile tek başına kimsenin mücadele etme imkânı yok. Bu bireysel değil, topyekün bir mücadele ve ancak bir araya gelerek bu virüsle savaşabiliriz. Sağlık Bakanlığımızın öncülüğünde yeni tip koronavirüsüne karşı alınan etkin ve yerinde önlemler sayesinde virüsü olabildiğince uzun süre ülkemizden uzak tutmayı başardık. Hâlâ global bir soruna karşı ulusal bir mücadele veriyoruz, bunu da devletimizin ve halkımızın birlikte mücadelesi ile yapıyoruz. Bu noktadan sonra da ancak elbirliği ile bu işin üstesinden gelebiliriz. Dünya ancak birlik olursa bu günleri aşabilir. Ben Covid-19’un hepimiz için bir dönüm noktası olduğunu düşünüyorum. Tarihi artık Covid-19 öncesi ve sonrası diye tanımlayacağız uzun bir süre. Bugün şunu çok net anladık: Global dünyanın sorunları da global oluyor. Bir yerde yaşanan sorunları artık görmezden gelemeyiz, çünkü o sorunlar bir bumerang gibi dönüp dolaşıp herkesi etkiliyor. Bu salgın aslında bunun ne kadar hızlı ve etkili olabileceğini gösterdi. O bakımdan şu günlerde gördüğümüz yardımlaşma ve dayanışma ruhunun yakın gelecekte daha da artacağını ve her alana yayılacağını düşünüyorum. Artık gelecekte ortaya çıkacak sorunları büyümeden çözme konusunda yeni deneyimlerimiz olacak.”

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!