Nothing Phone 2, Bu Yıl ABD’de Piyasaya Sürülecek

Sıradaki içerik:

Nothing Phone 2, Bu Yıl ABD’de Piyasaya Sürülecek

e
sv

TikTok’un CEO’su Mart Ayında Bir Kongre Komitesi Önünde İfade Verecek

31 Ocak 2023 12:08

Shou Zi Chew gizlilik, TikTok’un çocuklar üzerindeki etkisi ve uygulamanın Çin ile olan bağlantılarını tartışacak.

TikTok’un CEO’su Shou Zi Chew, 23 Mart’ta Meclis Enerji ve Ticaret Komitesi önünde ifade verecek. Chow, uygulamanın gizlilik ve veri güvenliği önlemlerini, çocuklar üzerindeki etkisini ve Çin ile bağlarını tartışacak (ana şirket ByteDance’in merkezi ülkede bulunuyor). Komite, Chew’in bir kongre panelinin önüne ilk kez çıkacağını söyledi. TikTok COO’su Vanessa Pappas, Eylül ayında milletvekillerinden benzer sorularla karşılaştı.

Komite başkanı Cathy McMorris Rodgers yaptığı açıklamada, “ByteDance’a ait TikTok, Çin Komünist Partisinin Amerikan kullanıcı verilerine erişmesine bilerek izin verdi.” dedi. “Amerikalılar, bu eylemlerin gizliliklerini ve veri güvenliklerini nasıl etkilediğinin yanı sıra TikTok’un çocuklarımızı çevrimiçi ve çevrimdışı zararlardan korumak için hangi önlemleri aldığını bilmeyi hak ediyor. TikTok ile endişelerimizi netleştirdik.”

TikTok’un güvenliği ve Çinli yetkililerle ilişkisi son birkaç yılda ABD’li yetkililerin dikkatini çekti. Bununla birlikte, CNBC’nin belirttiği gibi, yetkililerin Çin’i kullanıcı verilerini teslim etmeye zorlama olasılığı konusunda endişeleri devam ettiği için ABD ile TikTok arasındaki tartışmalar durmuş görünüyor.

Şirket, ABD kullanıcı verilerini yerel Oracle sunucularında depolayarak ve bu tür verileri ABD ve Singapur’daki kendi sunucularından silerek düzenleyicilerin ve seçilmiş yetkililerin endişelerini gidermeye çalıştı. Oracle, Çin müdahalesi belirtileri için TikTok’un algoritmalarını ve içerik denetleme modellerini inceliyor.

Geçen ay TikTok, birkaç gazetecinin verilerine erişen dört çalışanı (Çin ve ABD’de ikişer kişi) işten çıkardığını söyledi. Muhabirlere sızan kaynakların kaynağını aradıkları söylendi.

Yine Aralık ayında, milletvekilleri devasa bir harcama yasa tasarısını kabul ettiler. Mevzuat, TikTok’u federal hükümete ait cihazlardan yasaklıyor. Tüm eyaletlerin yarısından fazlası, yerel yönetim cihazlarına benzer yasaklar uygulamıştır. Bu arada senatörler ve Kongre üyeleri, TikTok’u ABD’de tamamen yasaklama çabalarını yeniledi.

Veri Gizliliği Günü’nde panelden önce Chew’in göründüğüne dair haberler. Bir blog gönderisinde TikTok, İngiltere ve Avrupa Ekonomik Bölgesi verilerini depolamak için bu yıl Dublin’de bir veri merkezi kurma planı da dahil olmak üzere kullanıcı gizliliğini artırmaya yönelik çabalarından bazılarını ortaya koydu.

 

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!