ChatGPT’nin mobil uygulaması geçen ay 4,58 milyon dolarlık rekor gelire ulaştı, ancak büyüme yavaşlıyor

Sıradaki içerik:

ChatGPT’nin mobil uygulaması geçen ay 4,58 milyon dolarlık rekor gelire ulaştı, ancak büyüme yavaşlıyor

e
sv

TikTok artık yapay zeka destekli Adobe uygulamaları, CapCut, Twitch ve daha fazlasından doğrudan gönderimi destekliyor

10 Ekim 2023 23:53

TikTok bugün, kullanıcılarının Adobe’nin yapay zeka destekli video düzenleme yazılımı Premiere Pro, yapay zeka yaratıcılık uygulaması Adobe Express’in yanı sıra Twitch, SocialPilot ve ByteDance’in CapCut’ı da dahil olmak üzere bir dizi popüler düzenleme uygulamasından doğrudan video platformuna gönderi göndermelerine olanak tanıyan yeni bir özellik sunuyor. Yeni teklif olan Direct Post, aslında TikTok ile daha yakından bütünleşmek isteyen üçüncü taraf uygulamaların geliştiricilerini hedefliyor ve TikTok’un üçüncü taraf uygulamaların kendi hashtag’leriyle birlikte TikTok’ta yayınlamasına izin veren mevcut ” Paylaş” entegrasyonlarını temel alıyor.

Ancak Direct Post ile uygulamalar yalnızca video içeriğini doğrudan TikTok’un platformuna göndermekle kalmıyor, aynı zamanda kendi platformlarında altyazıları, kitle ayarlarını ve daha fazlasını ayarlama ve ardından bilgileri tek bir tıklamayla TikTok’a gönderme gibi diğer seçeneklerden de yararlanabiliyorlar. Ayrıca bu özellik, uzun biçimli video yaratıcılarının içeriklerini sosyal medya yönetim platformları aracılığıyla TikTok’ta yayınlamak üzere planlamalarına olanak tanıyor.

Bu ekleme, TikTok’un video düzenleme sürecinin bir parçası olarak yapay zeka teknolojisinden yararlanan uygulamalar da dahil olmak üzere daha geniş yaratıcılık uygulama ortamındaki gelişmelerden yararlanmasını mümkün kılacak.

Bu özelliği kullanmak için içerik oluşturucular, üçüncü taraf uygulamadaki TikTok hesaplarıyla kimlik doğrulaması yapar. TikTok ile ortaklık kuran uygulamalar da Direct Post’un İçerik Gönderme API’sini kullanmalarına izin verilmeden önce bir denetim sürecinden geçiriliyor.

Bugün yıllık MAX konferansında bir dizi yeni yapay zeka yazılımı ve teknolojisini tanıtan Adobe, TikTok’un yeni özelliği için önemli bir ortak. Şirket artık yapay zeka destekli video düzenleme araçları sunan Adobe Premiere Pro ve yapay zeka destekli hafif bir yaratıcılık uygulaması olan Adobe Express’ten Direct Post’u sunacak.

Adobe Creative Cloud ürün pazarlamasından sorumlu Başkan Yardımcısı Deepa Subramaniam lansmanla ilgili yaptığı açıklamada, “Artık içeriklerin gerçek zamanlı olarak yayınlanması her zamankinden daha fazla bir gereklilik haline geldi ve tüm beceri düzeylerindeki içerik oluşturucuların kendilerini daha fazla verimlilikle ve kısıtlama olmadan güçlendirebilecek araçlara ihtiyacı var” dedi. “Adobe Express ve Premiere Pro’da bulunan TikTok için yeni Direct Post özelliği ile içerik oluşturucular, yaratıcı iş akışlarında herhangi bir kesinti olmadan ve daha yüksek hızda göze çarpan içerikler oluşturmaya devam edebilirler.”

Diğer ortaklar arasında TikTok’un ana şirketi ByteDance’ın popüler bir video düzenleme aracı olan CapCut da yer alıyor; data.ai’nin kısa süre önce bildirdiğine göre bu araç aynı zamanda şirketin 100 milyon dolarlık kilometre taşına ulaşan ikinci uygulamasıdır.

 

Daha fazla haber için; 

X’in yeni kontrolü yalnızca doğrulanmış hesapların bir gönderiyi yanıtlamasına izin veriyor

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!