Donald Trump Jr.’ın X hesabı hacklendi

Sıradaki içerik:

Donald Trump Jr.’ın X hesabı hacklendi

e
sv

TikTok arama sayfasında Google sonuçlarını gösteriyor

21 Eylül 2023 23:25

Bazı kullanıcılar TikTok uygulaması içinde arama yaptıklarında Google Arama sonuçlarının bağlantılı olduğunu görüyor. Bu özellik, Google rekabet davası devam ederken fark edildi.TikTok arama sonuçları sayfaları yakında Google sonuçlarına bir bağlantıya sahip olabilir.

Uygulama araştırmacısı Radu Oncescu tarafından tespit edilen bir özellik, TikTok arama sonuçları sayfasının aynı sorgu için Google’da arama yapmak için bir bağlantı içerdiğini gösteriyor (Insider aracılığıyla). Oncescu tarafından paylaşılan bir başka ekran görüntüsünde, bir TikTok açılır penceresinde “TikTok, Google’dan gelen arama sonuçlarını onaylamaz veya sorumluluk almaz” yazıyor.

Google yorum yapmayı reddetti. TikTok,Insider’a bu özelliği bazı sektörlerde test ettiğini söyledi.

TikTok uygulamasında bağlantılı Google sonuçlarının eklenmesi, kısa biçimli video uygulamasının aramaya yönelmesinin en son ve en dikkate değer örneğidir. Bu ayın başlarında, TikTok’un sessizce doğrudan siteye bağlantı veren Wikipedia snippet’leri eklediğini fark etmiştik. Parçacıklar her arama için görünmüyordu ancak bazı konumlar, şirketler ve bireyler için görünüyordu. TikTok sözcüsü Zachary Kizer, The Verge’e yaptığı açıklamada bu özelliğin birkaç aydır yayında olduğunu söyledi.

Google ve TikTok ortaklığının arka planında, şu anda devam etmekte olan Google’a karşı potansiyel olarak çok önemli bir rekabet davası var. ABD Adalet Bakanlığı, Google’ın Apple gibi şirketlerle yaptığı ve Google’ı ürünlerde varsayılan arama motoru olarak tutan pahalı anlaşmalar yoluyla arama hakimiyetini hukuka aykırı bir şekilde elinde tuttuğunu iddia ediyor.

Aynı zamanda TikTok, Avrupa Komisyonu’nun şirketi Dijital Piyasalar Yasası (DMA) kapsamındaki yeni kurallara uyması gereken “kapı bekçileri” listesinde adlandırmasının ardından düzenleyiciler tarafından daha fazla inceleme altına alınabilir. DMA, büyük teknoloji şirketlerindeki rekabet karşıtı uygulamaları engelleme girişimidir ve listelenen firmaların, nasıl düzenlendiklerine bağlı olarak belirli kurallara uymaları gerekecektir. Örneğin mesajlaşma uygulamaları diğer platformlarla birlikte çalışabilir olmalı ve kullanıcılar üçüncü taraf uygulamaları ve uygulama mağazalarını yükleyebilmelidir.

 

 

Daha fazla haber için;

Donald Trump Jr.’ın X hesabı hacklendi

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!