Genel Haberler

Teknoloji Ürünü Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? Sizler için derledik…

Teknolojinin geliştiği bu günlerde her gün binlerce yeni teknolojik ürün satın alınmaktadır. Teknolojik ürünler hiç şüphesiz ki hayatımızı bir hayli kolaylaştırıyor. Teknolojik ürünler ne kadar hayatımızda önemli ise onların alımı..

Teknoloji Ürünü Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? Sizler için derledik…

Teknolojinin geliştiği bu günlerde her gün binlerce yeni teknolojik ürün satın alınmaktadır. Teknolojik ürünler hiç şüphesiz ki hayatımızı bir hayli kolaylaştırıyor.

Teknolojik ürünler ne kadar hayatımızda önemli ise onların alımı satımı da bir o kadar önemli olmalıdır. Teknolojik ürünlerin alımı ve satımında ilk dikkat çeken etken ya da alıcı ve satıcıların ilk dikkat ettiği etken markadır. Her kategorideki ürünlerin yüzlerce marka ve modelleri vardır.


Teknolojik ürün satın almadan önce iyi bir araştırma yapmalısınız. Karşılaştırma yapıp ürüne karar verdikten sonra dikkat edilmesi gereken bir kaç madde var. Onları da şöyle sıralayabiliriz:
1) Ulusal ve uluslararası belgeleri (TSE, ISO, CE) olan ürünleri tercih etmeniz ürünün güvenirliği açısından önemlidir.
2) Satın alacağınız teknolojik ürünün teknik servisi hakkında detaylı bilgi edininiz. Yaşadığınız yerde ürününüzün teknik servis şubesi olup olmadığını sormanızda fayda var.
3) Markası tanınmayan ve yedek parçası bulmakta zorluk çekeceğiniz teknolojik ürünü ikinci sıraya atınız. İnternet ortamında bir ön araştırma yapmanızı öneririm.
4) Garanti süresine ve garanti süresince oluşacak sorunları gözden geçiriniz. Bir çok ürün bozulma/kırılma gibi durumlarda servislerden kullanıcı hatası nedeniyle tamir edilmeden gönderilmektedir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL