Apple, iPhone 15 Pro’nun kılıf olmadan geçici olarak renk değiştirebileceğini kabul etti

Sıradaki içerik:

Apple, iPhone 15 Pro’nun kılıf olmadan geçici olarak renk değiştirebileceğini kabul etti

e
sv

Super Mario Bros. Wonder çıkış tarihi, oynanışı ve bildiğimiz her şey

25 Eylül 2023 23:54

Super Mario Bros. Wonder’ın çıkış tarihi açıklandı ve bu yılın sonlarına doğru çıkacak olan oyun, Super Mario Bros serisine on yılı aşkın bir süredir yapılan ilk yeni ekleme olacak.

Bu kadar sevilen bir seriye yeni bir ekleme yapıldığında, oyunun değerli bir ekleme olduğunu kanıtlaması için gereken çok şey var. Bununla birlikte, henüz sadece bir fragman gördüğümüz için oyun hakkında bir yargıya varmak pek kolay değil, ancak yine de içinde açılacak makul miktarda bilgi var.

Mario serisinin hayranları için Super Mario Bros. Wonder’ın yaklaşan Switch oyunları radarınızda tutmaya değer olması için zaten bazı iyi nedenler var, ancak hem eski hem de yeni Mario oyuncularının yaklaşan oyun için heyecanlanabilmeleri için başlık hakkında şu ana kadar bildiğimiz her şeyi bir araya getirdik.

SÜPER MARIO BROS. WONDER ÇIKIŞ TARİHİ VE PLATFORMLARI


Super Mario Bros Wonder çıkış tarihi 20 Ekim 2023. Bu, Super Mario 3D World + Bowser’s Fury’nin Nintendo Switch’te piyasaya sürülmesinden bu yana iki yıl ve Wii U’daki son tamamen yeni 2D Super Mario Bros video oyunundan bu yana 11 yıl geçti.
Son yepyeni Super Mario Bros oyununun piyasaya sürülmesinin üzerinden bu kadar uzun zaman geçmesine rağmen, oyuncular arasında bu kadar çok beklenmesinin iyi bir nedeni var. Son 11 yıldaki ilk yeni Super Mario Bros oyunu olmasının yanı sıra, oyunun piyasaya sürüleceği tek platform olan Nintendo Switch’te piyasaya sürülecek ilk yepyeni Super Mario Bros oyunu olma özelliğini de taşıyor.

Nintendo Switch’e özel olarak, oyun hakkında edindiğimiz kısa bilgiler, serinin en yeni konumu olan Petal Isles’ı keşfederken akıcı grafiklerinin yanı sıra görsel olarak hayal edilebilecek en iyi deneyimi sunmak için Nintendo Switch OLED’in canlı renklerini kullanmayı planlıyor gibi görünüyor.

SÜPER MARIO BROS. HARİKA FRAGMANLAR


Bu kadar heyecanla beklenmesine rağmen, şimdiye kadar sadece birkaç Super Mario Bros. Wonder fragmanı yayınlandı ve bunlardan ilki 21 Haziran’da Nintendo Direct kapsamında gösterildi. İki buçuk dakikalık kısa fragmanda, oyun boyunca keşfetmeyi bekleyebileceğimiz seviyelerin yanı sıra karşılaşmayı bekleyebileceğimiz bir dizi düşmana ve eski oyunlarda gördüğümüz birkaç tanıdık güce ilk kez göz atıyoruz.

Ayrıca, bölümlere hayat veren ve inanmak için görmeniz gereken muhteşem anlar sergileyen Wonder Flower adlı yeni bir eşya tarafından tetiklenen yepyeni bir güçlendirmeye de tanık oluyoruz. Fragmanın sonunda, oyunun çıkış tarihi olan 20 Ekim’i ve Mario’nun en yeni yeteneklerinden biri olan Fil Mario’ya son bir kez bakıyoruz.

SÜPER MARIO BROS. WONDER HİKÂYESİ VE KURGUSU


Super Mario Bros. Wonder’ın hikayesi Mario ve arkadaşlarını tamamen yeni bir coğrafyada – Çiçek Krallığı’nda takip ediyor. Yardımsever Prens Florian grubu yeni krallığa davet etmiştir, ancak Bowser Harika Çiçeği bulduktan hemen sonra bölgeyi kasıp kavurmaya başlar. Bowser tek bir dokunuşla Prens Florian’ın kalesiyle birleşir ve geleneksel Mario tarzıyla tüm ülkeye kaos yayar. Açıkçası, onu durdurmak bizim görevimiz.

Geleneksel bir 2D Mario oyununun genel formülü görünüm ve oyun içi mekanikler aracılığıyla tekrarlansa da, bu serinin tamamen yeni taksitinin birkaç bükülme veya dönüş içermeyeceği anlamına gelmez. Çevredeki adalar, Petal Adaları, nerede olduğunuza bağlı olarak hem doğrusal hem de açık formatlarda keşfedilebilir ve standart bir Mario oyunundan beklediğiniz gibi manzarada büyük bir çeşitlilik vardır.

Ayrıca Mario dışında Yoshi, Luigi, Toad, Prenses Peach ve Prenses Daisy gibi karakterlerin de oynanabileceğini biliyoruz. Buna ek olarak, Nabbit veya Yoshi olarak da oynayabileceksiniz. Her karakterin oyun sırasında kullanabileceği kendi yetenekleri vardır, ancak bunların her seviye için ne ölçüde geçerli olduğu şu anda belirsizdir.

SÜPER MARIO BROS. HARİKA OYNANIŞ
Eğer uzun zamandır 2D Mario oyunlarının hayranıysanız, Super Mario Bros oynanış döngüsü sadece tanıtım fragmanından sonra bile tanıdık gelecektir. Tanıtım fragmanının başında, daha cilalı bir görünüm ve daha duygusal animasyonların yanı sıra, her şey genel olarak önceki herhangi bir yandan kaydırmalı 2D Mario oyununda olduğu gibi görünüyor, ancak Mario yeni ortamlarda koşmaya başladığında, yeni dünya bize açılmaya başlıyor.

Bir Mario oyununun geleneksel yandan kaydırmalı platform unsurlarına hala büyük bir vurgu yapılsa da, Super Mario Bros. Wonder oyun içi içeriğini hem yeni hem de eski oyuncular için heyecan verici tutmak için bir dizi yeni unsur sunuyor. Standart mantar, ateş çiçeği ve tanuki Mario güçlendirmeleri arasında Wonder, etrafınızdaki tüm ortamı değiştiren tamamen yeni bir güçlendirme sunuyor.

Harika Çiçek, Buz ve Ateş Çiçeği gibi öğelere benzer bir görünüme sahip ancak düz bir renk yerine neredeyse galaktik bir parıltı yayıyor. Buna ek olarak, diğer Mario öğelerinde olduğu gibi ‘?’ Bloklarından üretilmiş gibi görünmüyor ve bunun yerine kendinizi biraz daha boş bir ortamda bulduğunuzda, tanıtım fragmanındaki ilk çıkışından yola çıkarak havadan ortaya çıkıyor.

Wonder Flower’ın etkinleştirildiğinde, oyunun karmaşık tasarımlı ortamlarında başka türlü deneyimleyemeyeceğiniz muhteşem anları tetikleyeceği söyleniyor. Bu çevresel geliştirmeler, tüplere hayat vermekten Mario’ya yolu temizlemeye yardımcı olan dev bir dikenli top gibi diğer nesnelere dönüşme yeteneği vermeye kadar her türlü şekli alabilir.

Harika yeteneklerin veya Harika Olayların tam kapsamı henüz keşfedilmemiştir. Harika Çiçeğe ek olarak, tanıtım fragmanında Harika Tohum adı verilen bir öğe tanıtıldı, ancak bunların tam olarak ne için kullanıldığı belirsiz. Bunların daha sonra kullanılmak üzere toplanabilir bir öğe olabileceğini tahmin ediyoruz, potansiyel olarak tohumdan bir Mucize Çiçeği yetiştirerek ve bunu kullanarak.

Ancak Wonder Flower bu oyunda gördüğümüz tek yeni güçlendirme de değil. Mario ve arkadaşları ayrıca düşmanları uçurabilen ve blokları kırabilen fil güçlendirmesini, düşmanları tuzağa düşürmek ve alt etmek için kullanılabilen veya daha yüksek alanlara ulaşmak için platform olarak kullanılabilen baloncuk güçlendirmesini veya daha sert düşmanları alt etmek, delmek veya toprağı oymak ve hareket etmek için kullanılabilen matkap güçlendirmesini de kullanabilecekler.

Yeni güçlendirmelere ek olarak, Super Mario Bros. Wonder oyuna farklı seviyelerde çeşitli yardımlar sağlayacak rozetler de ekleyecek. Örneğin, bir güvenlik zıplaması sıcak magmaya düşme riski olduğunda size yardımcı olacak veya bir para mıknatısı bir harita boyunca para toplamanıza yardımcı olacak. Başlık boyunca toplanacak birkaç rozet vardır ve bunlar Wonder Tohumlarını nakde çevirerek yapılabilir.

SÜPER MARIO BROS. HARİKA HABERLER


Super Mario Bros. Wonder oynanışı 31 Ağustos’taki Direct sırasında gösterildi
Super Mario Bros. Wonder, kendi Nintendo Direct’inde derinlemesine bir oynanış spot ışığı aldı ve oyunun yeni haritasını ve oyunun piyasaya sürülmesinden sonra keşfetmeyi bekleyebileceğimiz birkaç seviye türünü gösterdi. Çok oyunculu oyuna da daha detaylı bir bakış atılarak yerel co-op ve çevrimiçi çok oyunculu modların nasıl çalışacağı gösterildi.

Super Mario Bros. Wonder 21 Haziran’da Nintendo Direct’te duyuruldu
Super Mario Bros Wonder, 21 Haziran’da Nintendo Direct kapsamında ilk resmi duyuru fragmanını aldı ve Super Mario Bros serisinin en yeni bölümüne ilk bakışı sundu.

Saygın serinin 11 yıl sonraki ilk yepyeni oyunu ve Nintendo Switch’teki ilk oyunu olması nedeniyle bu oyunla ilgili büyük bir beklenti var. Ancak, fragman aracılığıyla tanıtılan parlak görseller ve heyecan verici yeni mekanikler, 20 Ekim’de piyasaya sürülmeden önce göz atmaya değer bir Mario oyunu haline getiriyor.

 

 

Daha fazla haber için;

Apple, iPhone 15 Pro’nun kılıf olmadan geçici olarak renk değiştirebileceğini kabul etti

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!