OnePlus Open sızıntısı kamera özelliklerini ve belki de şaşırtıcı yeni bir rengi ortaya koyuyor

Sıradaki içerik:

OnePlus Open sızıntısı kamera özelliklerini ve belki de şaşırtıcı yeni bir rengi ortaya koyuyor

e
sv

Steam zararlı yazılımlarınların tehdidi altında Valve tehditlerin ardından güvenliği yükseltiyor

15 Ekim 2023 00:57

Eğer bir Steam kullanıcısıysanız dikkat edin, zira bilgisayar korsanları platform üzerinden oyunculara kötü amaçlı yazılım ulaştırmayı başardı.

Yakın zamanda çok sayıda oyun geliştiricisinin Valve hesapları ele geçirildi ve saldırganlar bu hesapları kullanarak Steam üzerinden dağıttıkları oyunları kötü amaçlı kodlar ekleyerek güncelledi.

Valve, etkilenen kullanıcılarla e-posta yoluyla iletişime geçerek haberi doğruladı, ancak böyle bir şeyin bir daha asla gerçekleşmemesini sağlamak için şimdiden adımlar attı.

Ekstra Doğrulama 

Ekim 2023’ün sonuna kadar, geliştiricilerin oyunculara en son oyun güncellemesini sunmalarına izin verilmeden önce iki faktörlü kimlik doğrulamasını (2FA) geçmeleri gerekecek. Ne yazık ki, 2FA’yı geçmenin tek yolu SMS yoluyla olacak ve geliştiricileri SIM takasına açık hale getirecek. Bununla birlikte, Steam ortaklarının yakında platforma bir telefon numarası kaydettirmeleri gerekecek. Bunu yapmak istemeyenlerin oyunlarını güncellemek için başka bir yolu olmayacak.

PC Gamer’a konuşan Valve, “ekstra doğrulamanın” “Steam kullanıcılarını güvende tutmak ve geliştiricileri hesaplarına yönelik herhangi bir potansiyel tehlikeden haberdar etmek için gerekli bir takas” olduğunu söyledi.

Tüm bunlar kulağa aşırıya kaçmak gibi geliyorsa, bunun nedeni Steam’in ilk kez siber suç ateşi altında kalmamasıdır. Valve medyaya son zamanlarda geliştirici hesaplarına yönelik “sofistike saldırılarda bir artış” olduğunu söyledi.

Medyanın bildirdiğine göre hesabı ele geçirilen geliştiricilerden biri Benoît Freslon. Twitter’da, kötü amaçlı yazılımın tarayıcı erişim belirteçlerini çaldığını ve bunun da saldırganlara NanoWar: Cells VS Virus adlı oyununun bulunduğu Steam hesabına geçici erişim sağladığını söyledi.

 

Daha fazla bülten için; 

Telegram CEO’su, Hamas videoları nedeniyle ateş altında kalan uygulamanın ‘savaşla ilgili içerik’ barındırmaya devam edeceğini söyledi

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!