Apple, ABD’deki Çalışma Uygulamalarını Denetleyecek

Sıradaki içerik:

Apple, ABD’deki Çalışma Uygulamalarını Denetleyecek

e
sv

Stadia Kullanıcıları Artık Kumandalarının Bluetooth’unun Kilidini Açabilir

0 okunma — 19 Ocak 2023 13:30

Ancak yarın gece Stadia kapanana kadar bekleyebilirsiniz.

Google, Stadia kumandasında Bluetooth desteğini etkinleştirmek için söz verdiği çevrimiçi aracı yayınladı. Bu, bulut akışlı gamepad’e ikinci bir hayat verir, böylece sahipleri onu PC, iOS veya Android cihazlarıyla kullanabilir ve platformun merkezi aksesuarının yüceltilmiş bir kağıt ağırlığına dönüşmesini önler. Stadia Çarşamba günü saat 23:59 PT’de kapılarını sonsuza kadar kapatacak.

Stadia kumanda sahipleri, Bluetooth’un kilidini açmak için bu web tabanlı aracı ziyaret edebilir. İşlem hızlı, basit ve takip etmesi kolaydır. Öncelikle oyun kumandanızı bir USB-C kablosu kullanarak bilgisayarınıza bağlamanız ve şarjının en az yüzde 10 olduğundan emin olmanız gerekir. Ardından, aracı Chrome’da açabilir ve web sitesinin talimatlarını takip edebilirsiniz.

Google, Eylül ayında bulut oyun hizmetini kapatacağını duyurdu. Kasım ayından itibaren tüm oyun ve donanım işlemlerini iade etti ve birkaç oyun stüdyosu taşıma ilerlemesine yardımcı olmak için devreye girdi. Örneğin, IO Interactive, Hitman oyuncuları için vaat edilen bir İlerleme Taşıma aracı yayınladı ve Ubisoft, Stadia aracılığıyla satın alınan oyunlarının ücretsiz PC kopyalarını sunuyor.

Bluetooth aracı, kontrol cihazının Stadia oynanışı için gerekli olan WiFi’sini devre dışı bırakır; bu nedenle, son bir kez oynamak isteme şansınız varsa kapanış sonrasına kadar beklemek isteyebilirsiniz. Hatta Google’ın sadık kullanıcılarına bir “teşekkür” olarak geçen hafta piyasaya sürdüğü Solucan Oyunu’nu deneme fırsatını bile yakalayabilirsiniz. Stadia, coşkulu ve özverili hayranlardan nasibini aldı; hizmeti ayakta tutmak için gereken sayıların gerisinde kaldılar.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!