AB, Big Tech Gizlilik İhlallerine Karşı Daha Sert Olma Sözü Verdi

Sıradaki içerik:

AB, Big Tech Gizlilik İhlallerine Karşı Daha Sert Olma Sözü Verdi

e
sv

SpaceX Astronotları Kongre Uzay Onur Madalyası Alacak

01 Şubat 2023 14:14
Douglas Hurley and Robert Behnken flew on the first crewed SpaceX mission in 2020.
Başkan Yardımcısı Kamala Harris bugün, 2006’dan bu yana ilk kez Kongre Uzay Onur Madalyası’nı verecek. Alıcılar, 2020’de mürettebatlı bir SpaceX görevinde uzaya uçan ilk astronotlar olan Doug Hurley ve Bob Behnken’dir. Uluslararası Uzay İstasyonu’na gitti ve orada yaklaşık iki ay kaldı, cesaretlerinden dolayı onuru alacak.
Hurley ve Behnken, 2011’deki son Uzay Mekiği görevinden bu yana ABD topraklarından yapılan ilk insanlı uzay uçuşunun parçasıydı. İkisi de Uzay Mekiği ile uçtu ve Hurley programın son uçuşundaydı.
Hurley ve Behnken’in Demo-2 görevi, NASA’nın Ticari Mürettebat Programı kapsamındaki ilk mürettebatlı uçuştu. O zamandan beri diğer beş SpaceX ekibi ISS’ye uçtu.
The Washington Post’un belirttiği gibi, Kongre Uzay Onur Madalyası genellikle uzay yolculuğunda bir ilki işaretlemek için verilir. Önceki alıcılar arasında Neil Armstrong, Alan Shepard (uzaya giden ilk Amerikalı), John Glenn (yörüngedeki ilk Amerikalı) ve Frank Borman (ilk ay yörüngesi görevi olan Apollo 8’in komutanı) yer alıyor. Ödül, ölümünden sonra Apollo 1 mürettebatına ve Challenger ve Columbia servislerinde ölenlere de verildi.
  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!