vivo V29 “Star Işığı” ile Türkiye’de ön satışta

Sıradaki içerik:

vivo V29 “Star Işığı” ile Türkiye’de ön satışta

e
sv

Sony, oyun kulaklığı üreticisi Audeze’yi satın alıyor

25 Ağustos 2023 00:36

Sony Interactive Entertainment (temelde PlayStation kanadı) bugün yaptığı açıklamada Audeze’yi satın almayı planladığını duyurdu. Orange Country, CA merkezli firma en çok oyuncuları ve ses üreticilerini hedefleyen üst düzey kulaklıklarıyla tanınıyor. Donanımın fiyatı genellikle dört haneli rakamlara ulaşıyor, ancak şirket hem yorumculardan hem de kullanıcılardan sürekli olarak yüksek notlar alıyor.

Haberi duyuran bir açıklamada, şirketler Sony bayrağı altında faaliyet göstermenin platform ayrıcalığı anlamına gelmeyeceğini (en azından ilk başta) belirtmekte gecikmedi. Audeze, muhtemelen Xbox da dahil olmak üzere rakipleri için oyun kulaklıkları üretmeye devam edecek. Ancak Playstation markalı ürünlerin bunu takip edeceği neredeyse kesin.

SIE Kıdemli Başkan Yardımcısı Hideaki Nishino, ” Audeze’nin kulaklık alanında önde gelen bir marka ve bu satın alımın Sony Interactive’in inovasyona ve PlayStation oyuncularına en iyi ses deneyimini sunmaya odaklandığını vurguluyor” diyor ve şöyle devam ediyor: “PlayStation 5’in Tempest 3D AudioTech’i ve Pulse 3D kablosuz kulaklığıyla attığımız büyük adımların üzerine Audeze’nin uzmanlığını PlayStation ekosistemine taşımaktan heyecan duyuyoruz.”

Audeze ise bu anlaşmanın şirkete daha geniş bir erişim alanı sunacağını belirtiyor. Sony’nin devasa ayak izi göz önüne alındığında bunu tartışmak zor. CEO Sankar Thiagasamudram, “Sony Interactive, kayıt uzmanlarına, ses tutkunlarına ve oyunculara sınıfının en iyisi kulaklıkları sunma misyonumuzu sürdürürken Audeze’ye işimizi büyütmek için eşsiz bir fırsat sunuyor,” diyor. “Ayrıca Sony Interactive’in PlayStation ses deneyimlerini bir üst seviyeye taşıma çabalarına katkıda bulunmayı dört gözle bekliyoruz.”

Audeze, oyun serilerinin yanı sıra müzik prodüksiyonu için hoparlör, referans kulaklıklar ve kulak içi monitörler de üretiyor. Bu arada Sony, 200 dolarlık taşınabilir PS5 akış el bilgisayarı Portal’ı piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Anlaşmanın mali koşulları “sözleşmeye bağlı taahhütler nedeniyle” açıklanmadı.

Daha fazla bülten için; 

Bu Samsung uygulaması iPhone’unuzu Galaxy Z Fold5’e dönüştürüyor

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!