Notebook

Sonraki iPad Pro, Radikal Yeni Bir Tasarıma Sahip Olabilir

Başlangıcından bu yana iPad, portre öncelikli bir cihaz olmuştur. Apple logosunun yönü ve kameraların konumu ve diğer özellikler bunu gösteriyor. Ancak Apple yakında yeni bir sızıntı doğruysa bunun yerine manzaraya..

Sonraki iPad Pro, Radikal Yeni Bir Tasarıma Sahip Olabilir

Başlangıcından bu yana iPad, portre öncelikli bir cihaz olmuştur. Apple logosunun yönü ve kameraların konumu ve diğer özellikler bunu gösteriyor. Ancak Apple yakında yeni bir sızıntı doğruysa bunun yerine manzaraya odaklanabilir.

Twitter’daki iOS geliştiricisi ve Apple analisti @dylandkt’e göre, iPad Pro serisindeki gelecekteki modellerde yatay bir Apple logosu ve yatay bir kamera yerleşimi olacak. Böylece manzara varsayılan yön olacak. İPad Pro’nun (2022) bu tasarıma sahip olup olmayacağından emin olmadıklarını iddia ediyorlar. Ancak sözde bu değişiklik çalışmalar er ya da geç gerçekleşebilir.

Her zaman olduğu gibi, özellikle Apple için büyük bir değişiklik olacağı söylentileri şüphelidir. Aynı zamanda, bu değişikliği ilk kez duyuyoruz. Daha önce iPad Pro’nun (2022) bir cam arkaya sahip olabileceğini duymuştuk. Bu nedenle çalışmalarda bazı büyük değişiklikler olabilir.

Ancak, bu yön değişikliğini alan diğer iPad’lerden söz edilmiyor. Bu nedenle bunu iPad, iPad Air veya iPad mini serisinde görmeye güvenmeyin. Bir iPad Pro’nun üstün olduğu bazı üretkenlik görevleri için yatay yönlendirme tartışmasız daha iyi olduğu için bu biraz mantıklı. Ayrıca, videolar için de daha iyidir ve yalnızca bir aralığı yatay konuma kaydırmak garip görünebilir.

Bu, iPad Pro İçin Ne Anlama Gelebilir?

Apple, gelecekteki iPad Pro modelleri için gerçekten manzarayı odaklamayı planlıyorsa, değişiklikler kamera ve logo yönünün ötesine geçebilir. Çünkü farklı bir en boy oranı da olabilir.

Bu söylenmemiş olsa da, 16:9’a geçiş, iPad Pro serisini yaygın bir manzara kullanımı olan filmler için daha uygun hale getirecektir. En son iPad Pro modelleri, çoğu iPad tarafından kullanılan 4:3 en boy oranını terk ederek bu yönde biraz hareket etti.

Bu arada diğer değişiklikler, yönlendirmeden en iyi şekilde yararlanmak için tasarlanmış yeniden işlenmiş yazılımı ve belki de yeni bir kamera konumunu içerebilir. Sızıntıdan, kameraların hareket edip etmeyeceği veya sadece farklı bir yönelime sahip olup olmayacağı net değil. Ancak daha merkezi bir görünüm için uzun kenarlardan birinin ortasına kaydırılabilirler.

Bunların hepsi şimdilik sadece spekülasyon. Ancak Samsung Galaxy Tab S7’nin daha çevre dostu bir en boy oranına sahip olmasıyla, Apple’ın aynı çizgide olması kesinlikle mümkün.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL