MSI, 18 TB’a kadar DDR5 alabilen Intel sunucusunu tanıttı

Sıradaki içerik:

MSI, 18 TB’a kadar DDR5 alabilen Intel sunucusunu tanıttı

e
sv

Sızdırılan Insta360 Ace Pro, 8K çekim yapabilen bir GoPro avcısı gibi görünüyor

21 Kasım 2023 03:48

Yakın zamanda Insta360 Ace ve Ace Pro aksiyon kameraları için teknik özelliklerden özelliklere kadar pek çok bilgi ortaya çıktı.

Ayrıntıların çoğu üst düzey Ace Pro modeline odaklanıyor ve X’teki (eskiden Twitter olarak bilinen platform) önemli endüstri içerisinden Quadro_News’ten geliyor. Cihazın 24 FPS’de 8K çözünürlükte video çekebilen 1/1.3 inçlik bir sensörle donatılacağını belirtiyorlar. GoPro’nun amiral gemisi cihazı 30 FPS’de 5.3K çözünürlükle sınırlandırıldığından, bu Hero12 Black kameranın yapabileceklerini aşıyor. İkisinin “küçük kardeşi” olarak kabul edilen Insta360 Ace de Hero12’den daha iyi olabilir. Dahili 1/1.2 inç sensörünün 30 FPS’de 6K çözünürlükte video çekebildiği söyleniyor. Quadro_News yayınlarında başka bir özellik açıklamıyor, ancak NotebookCheck, Ace Pro’nun içindeki Leica Super-Summarit lens nedeniyle “f / 2.6 diyafram açıklığına [artı] 16 mm eşdeğer odak uzaklığına” sahip olacağını iddia ediyor.

Olası özellikler
Ace Pro’nun bildirilen özelliklerine bakarsanız işler çok ilginçleşiyor. İlk olarak, arka dokunmatik ekran görünüşe göre kullanıcıya bakacak şekilde yukarı çevrilebiliyor. Bu, sahiplerin lensin perspektifinden nasıl göründüklerini anlamalarına yardımcı olabilir, böylece buna göre ayarlamalar yapabilirler. Ne yazık ki ekranın çözünürlüğünü bilmiyoruz. Sızıntıda yer almıyor.
Ardından, Quadro_News, cihaz çiftinin “bir video klibin en iyi anını” tanıma yeteneğine sahip bir “AI asistanı” barındıracağını belirtiyor. Bunu, hem Ace hem de Ace Pro’nun, muhtemelen etkinleştirdiğiniz yapılandırmaya göre, görüntü parçalarını otomatik olarak kesebileceği anlamına alıyoruz. Ace Pro, “elinizi kaldırarak ya da bir [komut] kelimesi söyleyerek” kontrol etmenizi sağlayan hareket kontrollerini bile destekleyecek. Ayrıca, “su altında 10 metreye kadar” su altında kalabileceği bildiriliyor.
Bir adım geriye gittiğinizde, iki kamera arasında bazı tutarsızlıklar olduğunu fark edebilirsiniz. Standart Ace modelinin büyük kardeşiyle aynı özelliklere sahip olup olmayacağı şu an için belli değil.

Yeni uzaktan kumanda
Quadro_News’in sızıntısında ilginç bir haber daha var. Görünüşe göre Insta360, ikinci bir kontrol ekranı olarak kullanılabilecek yeni bir GPS Önizleme Kumandası piyasaya sürüyor. Eski ünite, büyük bir deklanşör düğmesinin üstünde nispeten küçük bir ekrana sahip. Bu yeni model daha büyük bir ekrana ve yan düğmelerin artık üstte olduğu daha sağlam bir gövdeye sahip olacak. Bu değişikliklere rağmen, önceki sürümle aynı işlevselliği koruyor. Gelecekteki Preview Remote, kolay görüntüleme için bir bisikletin gidonuna sarılabilir veya akıllı saat gibi bileğinize takılabilir.

Normalde, spekülatif bir yazıyı bu bilgileri bir tuz tanesi ile almanızı önererek bitirirdik, ancak bunların hepsi meşru görünüyor. Geçtiğimiz hafta Insta360, gölgelerle kaplı olmasına rağmen Ace Pro ile çarpıcı bir benzerlik taşıyan yeni aksiyon kamerasının tanıtım fragmanını yayınladı.

Şu anda mevcut olan tüm bilgiler göz önüne alındığında, tanıtılan cihazın gerçekten Ace Pro olduğunu söylemenin güvenli olduğuna inanıyoruz. Elbette işler her zaman değişebilir. Her iki durumda da, 21 Kasım’da Insta360 perdeyi geri çektiğinde emin olacağız.

 

Daha fazla haber için;

iPhone 16 Pro muhtemelen iPhone 15 Pro’nun en büyük sorununu çözmeyecek

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!