Alışverişte yılın haberi! n11 şimdi Getir’in en yenisi!

Sıradaki içerik:

Alışverişte yılın haberi! n11 şimdi Getir’in en yenisi!

e
sv

Shazam artık iOS’ta YouTube, Instagram ve TikTok’tan Şarkıları Bulabiliyor

10 Temmuz 2023 14:20

Apple, kullanıcıların şarkıları tanımlamasına yardımcı olan uygulaması Shazam için yeni bir güncelleme yayınlıyor. Shazam, mikrofonu kullanarak şarkıları tanımlamanın yanı sıra artık YouTube, Instagram ve TikTok’ta da şarkıları tanımlayabiliyor. Bir videoya bakarken gerçekten kullanışlı olabilir ve arka plan parçası hakkında herhangi bir bilgi içermeden sunabilir. 

En son güncelleme olan (v15.36), 9to5Mac’in ilk fark ettiği gibi, şirket yukarıda belirtilen uygulamalardan herhangi birinde bir şarkıyı bulma sürecini açıkladı. Shazam’ı açın, mavi düğmeye basın ve sonuçları almak için YouTube, Instagram veya TikTok’a geri dönün. 

Shazam, Android telefonlarda da mevcuttur. Bu platformda, uygulamalar şarkı tanımlama söz konusu olduğunda benzer bir özellik sunar. Ancak, kullanıcıların diğer uygulamalardan gelen sesi dinlemek için açıkça izin vermesi gerekir. 2019’da, Apple’a ait uygulama, kulaklığınız aracılığıyla dinlediğiniz şarkıları tanıma özelliği kazandı. 

Apple, Shazam’ın satın alımını 2018’de 400 milyon dolara gerçekleştirmişti. Bundan kısa bir süre sonra, iOS’ta Kontrol Merkezi için bir Shazam seçeneği eklendi. Kullanıcılar doğrudan şarkı tanımlama işlemi için kontrol merkezini açabilirler.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!