Instagram, Yeni Bir ‘Sessiz Mod’ Ve Öneri Kontrolleri Ekliyor

Sıradaki içerik:

Instagram, Yeni Bir ‘Sessiz Mod’ Ve Öneri Kontrolleri Ekliyor

e
sv
avatar

Mert Oduncu

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Şirket ayrıca yaratıcı profesyoneller için ilk 5K monitörünü tanıttı.

Samsung, yeni nesil 57 inçlik Odyssey Neo G9 ile devasa monitörler dünyasına adım atıyor. Bazıları bu modeli Samsung’un geçen yıl piyasaya sürdüğü 55 inçlik Odyssey Ark modelinden biraz daha lezzetli bulabilir çünkü bu model 32:9 oranlı bir ultra geniştir (Ark, 16:9’luk bir ekrandır). Elbette, Halo Infinite oynarken Zeta Halo’yu tam olarak görmek veya açık olan tüm uygulamaları görmek için başınızı çevirmeniz gerekebilir, ancak Odyssey Ark’tan daha yakın bir monitör olarak kullanmak daha sürükleyici ve daha rahat olabilir. Neo G9’u dikey yönde kullanmayı beklemeyin.

Samsung’un Kasım ayında tanıtımını yapmaya başladığı en yeni Neo G9, 7.860 x 2.160 piksel çözünürlüğe sahip 8K ekrana sahip. Samsung, bunun ilk çift UHD mini LED monitör olduğunu iddia ediyor. Işığı emmek ve parlamayı en aza indirmek için mat bir ekranın yanı sıra 1.000.000:1 kontrast oranı ve HDR 1000 desteğine sahiptir. Neo G9, 240 Hz yenileme hızı ve 1 ms tepki süresi göz önüne alındığında, yüksek performanslı oyun için uygun bir seçenek olabilir. Ayrıca Samsung, DisplayPort 2.1 bağlantısına sahip ilk oyun monitörü olduğunu da söylüyor. Şirket, çok önemli fiyat da dahil olmak üzere daha fazla ayrıntıyı daha sonra açıklayacak.

Samsung’un bu yıl CES’te ilk kavisli OLED oyun monitörleri de dahil olmak üzere konuşacağı başka ekranları da var. Geçen yıl IFA’da Odyssey G8 OLED’i duyurdu. 34 inç, 21:9 ekran, 3.440 x 1.440 çözünürlüğe ve 175 Hz yenileme hızına sahiptir. Samsung, şimdiden bazı pazarlarda satmaya başladı ve çok yakında ABD’de satışa sunulacağını söylüyor.

Şirket şimdi, Odyssey G8 ile aynı özelliklerin çoğuna sahip 49 inçlik kavisli bir OLED oyun monitörünü ortaya çıkardı. Her ikisi de 1 ms tepki süresine, 3,6 mm kalınlığa ve 1800R ekran kavisine sahip olup, ekran yırtılmasını en aza indirmek için uyarlamalı senkronizasyon ve AMD FreeSync Premium ile birlikte gelir. Her birinin, Samsung’un “daha parlak beyazlar, daha derin siyahlar ve neredeyse sonsuz renk kontrastı” ve HDR True Black 400 sunabileceğini iddia ettiği bir Neo Quantum İşlemcisi var. Bağlantı noktaları açısından Mini-DisplayPort, HDMI ve USB-C, ikincisi 65 W’a kadar şarj imkanı sunar. Her iki monitör de, Xbox Cloud Gaming ve NVIDIA GeForce Now gibi bulut oyun hizmetlerine erişim sağlayan Samsung Gaming Hub’ı içerir.

Ancak Samsung Odyssey G95SC’nin gezegenin 32:9 en boy oranına sahip ilk OLED oyun monitörü olduğu söyleniyor. 240 Hz yenileme hızına ve 5.120 x 1.440 çözünürlüğe sahip Dual Quad-HD ekrana sahiptir.

Başka yerlerde, video akışı ve bulut oyun hizmetlerinin yanı sıra Microsoft 365 uygulamaları ve bir SmartThings hub’ı için Smart Monitor’ün yeni bir sürümü var. Smart Monitor M80C, ayrılabilir bir SlimFit Kameraya sahip 32 inç 4K, 16:9 ekrandır.

En son modeldeki yenilik, İçeriğim adlı bir kişiselleştirme özelliğidir. Bu, ortam ekranında hava durumunu, fotoğrafları, programları ve daha fazlasını gösterecektir. Kişiselleştirilmiş içerik, yalnızca bağlı bir cihaz Bluetooth kapsama alanında olduğunda gösterilecektir.

Samsung ayrıca yaratıcı kişilere yönelik ilk 5K monitörünü duyurdu. 27 inç ViewFinity S9, 5.120 x 2.880 çözünürlüğe, yüzde 99 DCI-P3 geniş renk gamına ve HDR 600 desteğine sahiptir. Fikir, kullanıcılara ayrıntılı, net ve temiz görüntüler sağlamaktır. Ayrıca mat ekran, çıkarılabilir 4K kamera ve HDMI, DisplayPort ve USB-C bağlantı noktaları vardır. SmartThingsApp ve bir akıllı telefon kamerasının yardımıyla ViewFinity S9’u kalibre edebileceksiniz.

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!