Samsung Galaxy S23 Ultra: 200 MP Kamera En Büyük Güncellemedir

Sıradaki içerik:

Samsung Galaxy S23 Ultra: 200 MP Kamera En Büyük Güncellemedir

e
sv

Samsung’un Galaxy Book 3 Ultra Bilgisayarı, AMOLED Ekran Teknolojisini İçeriyor

02 Şubat 2023 13:23

Ayrıca üst düzey Intel yongaları ve NVIDIA grafikleri bekleyebilirsiniz.

Söylentilere göre Samsung, şirketin ilk Ultra dizüstü bilgisayar modeli de dahil olmak üzere Galaxy Book 3 serisini tanıttı. Galaxy Book 3 Pro, Galaxy Book 3 Pro 360 convertible ve Galaxy Book 3 Ultra, doğrudan Samsung’un üst düzey akıllı telefonlarından alınan teknolojiye sahip 120 Hz, 2.880 x 1.800 “Dynamic AMOLED 2X” ekran civarındadır. Pro 360’ta yalnızca dokunmatik giriş bulacaksınız, ancak bu yine de zengin renkler (DCI-P3 gamının yüzde 120’si), akıcı yanıtlar ve DisplayHDR True Black 500 desteği vaat ediyor.

16 inç Galaxy Book 3 Ultra, şaşırtıcı bir şekilde, bir performans merkezi olarak faturalandırılmıştır. 13. nesil Intel Core i9’a kadar ve NVIDIA’nın GeForce RTX 4070 grafik kartıyla birlikte gelir — bu tam anlamıyla bir oyun makinesidir. Ayrıca 32 GB’a kadar RAM, 1 TB SSD (genişletme yuvalı), 1080p web kamerası ve Dolby Atmos surround ile AKG ayarlı dörtlü hoparlör dizisi bekleyebilirsiniz. İki Thunderbolt 4 bağlantı noktası, bir USB-A bağlantı noktası, bir microSD yuvası, bir kulaklık girişi ve HDMI bağlantısı. Ultra, diğer modellerde de bulacağınız “dolu” alüminyum çerçeve sayesinde 3,9 lb ağırlığında ve 0,65 inç kalınlığındaki özelliklerine rağmen taşıması kolay bir sistemdir.

Galaxy Book 3 Pro ve Pro 360 (ortada), daha geleneksel ince ve hafif taşınabilir cihazlardır. Her ikisi de 13. nesil Core i7’ye kadar destekler ve entegre Iris Xe grafiklerine dayanır. 32 GB’a kadar RAM’i, 1 TB SSD’yi ve Ultra’nın bağlantı noktalarını desteklerler, ancak Ultra’nın genişletme veya HDMI 2.0 uyumluluğuna (yalnızca HDMI 1.4) sahip değildirler. Pro, çok hafif (2,42 lb) 14 inçlik bir modelin yanı sıra 16 inç (3,4 lb) bir yapılandırmayla sunulurken, Pro 360 yalnızca 16 inçlik (3,7 lb) bir varyantta mevcuttur. Bununla birlikte, dokunmatik ekranlı dizüstü bilgisayarda isteğe bağlı 5G bulunur.

Samsung’un telefonlarıyla entegrasyon da eskisinden daha sıkı. Çoklu Kontrol artık Galaxy Book 3’ün klavyesini ve izleme dörtgenini kullanarak ahizenizi (yalnızca tabletinizi değil) yönlendirmenize izin veriyor; içeriği cihazlar arasında sürükleyip bırakabilirsiniz. Telefonların Expert RAW fotoğraflarını otomatik olarak yükleyebilir ve bunları Adobe Lightroom’da da düzenleyebilirsiniz. Şirket ayrıca, yeni üretkenlik özellikleri de dahil olmak üzere Microsoft Phone Link desteğini not etmeye istekli. Bilgisayarınızda hızlı bir şekilde web taramasına devam edebilir veya telefonunuzun ortak erişim noktasına hızlı bir şekilde bağlanabilirsiniz.

Fiyatlar Galaxy Book 3 Pro için 1.249 dolardan, Pro 360 için 1.399 dolardan ve Ultra için 2.199 dolardan başlıyor. Ön siparişler bugün başlıyor. Pro ve Pro 360 dizüstü bilgisayarlardan başlayarak 17 Şubat’ta gönderilecekler. Yine de, oyunlar ve ağır medya düzenleme için gereken performansı sağlayabilen birkaç gerçekten taşınabilir dizüstü bilgisayardan biri olduğu için Ultra’nın başrolde olduğu açık.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!