Apple’ın M2 Pro Ve M2 Max Yongaları MacBook Pro Ve Mac Mini İçin Geliyor

Sıradaki içerik:

Apple’ın M2 Pro Ve M2 Max Yongaları MacBook Pro Ve Mac Mini İçin Geliyor

e
sv

Samsung Kendi Kendine Onarım Programını Genişletiyor

18 Ocak 2023 13:00

iFixit ile işbirliği artık daha fazla telefonu ve dizüstü bilgisayarı kapsıyor.

Samsung, bugün Galaxy cihazları için kendi kendine onarım programını genişleterek en yeni amiral gemisi akıllı telefonları ve ilk kez PC’leri ekledi. Hatırlayacağınız gibi girişim, araçlar ve çevrimiçi kendi kendine onarım kılavuzları sağlayan iFixit ile bir ekip çalışmasıdır.

Bugünden itibaren, Galaxy Book Pro ve Galaxy Book Pro 360’ın 15 inçlik modelleri için onarım takımları sipariş edebilirsiniz. Desteklenen bilgisayar onarımları arasında ekran, pil, dokunmatik yüzey, kasa (ön ve arka), parmak izi okuyuculu güç tuşu ve kauçuk ayak. Ayrıca Samsung, Galaxy S22, S22+ ve S22 Ultra kitlerini ekledi. Bu telefonlar için ekran aksamları, arka cam ve şarj portları için onarımları destekler.

Yeni desteklenen modeller, programın ilk Galaxy S20, Galaxy S21 ve Galaxy Tab S7+ serisine katılıyor. Yeni kitler, kullanılmış parçaları geri dönüşüm için Samsung’a göndermenize yardımcı olacak ücretsiz bir iade etiketi içerir. Tüm yeni kitler bugünden itibaren mevcuttur.

Apple’ın programı daha fazla bileşeni (kameralar ve SIM tepsileri dahil) kapsasa da, ayrı bir araç seti kiralamanızı veya satın almanızı ve işlemi tamamlamak için telefonda biriyle konuşmanızı da gerektirir. Samsung’un kitiyle, yalnızca parçayı satın almanız ve talimatları uygulamanız yeterlidir.

Samsung, kendi kendine onarım programını rahatlık ve çevre ile ilgili olarak çerçeveliyor ve bu her iki şey için de faydalı olabilir. Ancak odadaki fil, federal ve eyalet düzeyindeki Tamir Hakkı mevzuatıdır. New York ve Massachusetts, kendi kendine onarım programlarını zorunlu kılan yasalar çıkarırken, Beyaz Saray da bunun için baskı yaptı. 2021’de Başkan Biden, FTC’ye tarım ve teknoloji endüstrilerinde “ürünlerin üçüncü taraf onarımı veya kendi kendine onarımı üzerindeki haksız rekabet karşıtı kısıtlamaları” ele almasını emretti. Bu nedenle, Samsung ve Apple’ın programları tüketiciler için iyi olsa da bunun hükümet mevzuatı tehdidi olmadan gerçekleşeceğini düşünmek abartılı.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!