Twitter’ın Sizin İçin Arayüzü, Web Tarayıcılarında Kullanıma Sunuluyor

Sıradaki içerik:

Twitter’ın Sizin İçin Arayüzü, Web Tarayıcılarında Kullanıma Sunuluyor

e
sv

Samsung Galaxy Z Fold 5, Önemli Bir Tasarım Yükseltmesiyle Gelebilir

16 Ocak 2023 10:30

Her zaman akıllı telefonların yıldan yıla daha iyi olmasını beklerdik, ancak Samsung Galaxy Z Fold 5 hakkındaki son söylentilere inanılacak olursa, katlanabilir telefon tasarım açısından önemli bir gelişme ile gelecek.

Güney Koreli satış mağazası Naver’e göre Samsung, Galaxy Z Fold 5’te su damlası şeklinde bir menteşe kullanacak, bu da cihazın ekranın iki yarısı arasında boşluk olmadan tamamen düz katlanabileceği anlamına geliyor.

Çinli üreticilerin birkaç cep telefonu, katlanabilirleri için zaten bu tasarım yaklaşımını kullanıyor, ancak tam su geçirmezlik pahasına. Bununla birlikte, Samsung görünüşe göre telefon için IPX8 derecesini korurken yeni menteşe şeklini ekleyecek.

Daha da dayanıklı

Samsung Galaxy Z Fold 4 harika bir katlanabilir telefon ve herhangi bir dayanıklılık sorunu olduğunu söyleyemeyiz, ancak su damlası menteşe, ekran katlamasında daha az stres anlamına gelir ve bu, cihazın güvenilirliğinin tekrar artacağı anlamına gelmelidir.

Yıllar geçtikçe katlanabilir telefon teknolojisinde istikrarlı gelişmeler gördük ve bu cihazlar artık başlangıçta bulundukları yerden çok daha ileride ve bu da onları tüketiciler için daha çekici kılıyor.

Rapor, Samsung’un aslında 2016’dan beri bu tür bir menteşe için patent sahibi olduğunu söylüyor. Bunun neden daha önce uygulanmadığı tam olarak net değil, ancak teknolojiyi mükemmelleştirmek veya yeterince ucuz hale getirmekle ilgili bir şey olabilir.

Analiz: geliştirilmiş dayanıklılık, daha fazla rakip anlamına gelir

İlk Galaxy Fold, 2019’da görücüye çıktı ve o zamandan beri katlanır telefon teknolojisi önemli ölçüde gelişti. Cihazın beşinci enkarnasyonunu 2023’ün sonlarında, (büyük olasılıkla) Samsung Galaxy Z Flip 4’ün halefi ile birlikte alacağız.

Güvenilirlik ve üretim süreçleri geliştikçe, bu durum daha fazla telefon üreticisini piyasaya girmeye teşvik edecektir.

Göreceğimiz bir sonraki büyük katlanabilir telefon lansmanı Google Pixel Fold için olabilir: Mayıs 2023 gibi erken bir tarihte burada olabilir.

Diğer üreticiler ne yaparsa yapsın, Samsung her zaman onlardan önde olacak ve bunun Z Fold ve Z Flip serilerine giderek daha rekabetçi hale gelecek olan pazarda bir avantaj sağlamak için yeterli olduğunu umacak.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!