Talya bilişim yönetici ortağı Nilüfer Durukal ile özel röportaj

Sıradaki içerik:

Talya bilişim yönetici ortağı Nilüfer Durukal ile özel röportaj

e
sv

Samsung Galaxy S24’ün önemli bir kamera güncellemesini kaçırdığı söyleniyor

22 Temmuz 2023 16:38

Samsung Galaxy S24’ün 2024’ün başlarında bizimle olacağını umuyoruz, ancak duyduğumuz en son söylenti, gelecek yıl özçekim kamerasının geliştirilmeyeceği yönünde bilgiler içermektedir. 

GalaxyClub’a göre (SamMobile aracılığıyla), Samsung, Galaxy S23 telefonlarında olduğu gibi Galaxy S24 telefonlarında da özçekim kamerası için aynı 12MP sensörü kullanacak, bu nedenle özçekimlerinizin kalitesinde büyük artışlar beklemeyin. 

Bu durum her cep telefonu için de geçerli. Galaxy S23, Galaxy S23 Plus ve Galaxy S23 Ultra’nın hepsinde aynı 12MP ön kamera bulunuyor ve 2024’te de aynısı olacak gibi görünüyor. 

İlginç bir şekilde, Galaxy S22 ve Galaxy S22 Plus, 10MP’lik bir selfie kamerası varken, Galaxy S22 Ultra’da ön tarafta 40MP’lik bir kamera bulunuyordu. Galaxy 21 serisinde de durum aynıydı, ancak Samsung bu özelliklere geri dönmeye hazır görünmüyor. 

Henüz ekran altı kamerası yok 

Sızıntılar ayrıca Galaxy S serisi için ekran altı kamera fikrini bir yıl daha rafa kaldırabileceğimizi gösteriyor. Samsung, bu teknolojiyi katlanabilir cihazı olan  Galaxy Z Fold 4 ‘te kullandı, ancak bugüne kadar standart amiral gemilerinde kullanmadı.

Bu noktada ekran altı kameralar, geleneksel bileşenlerin sunduğu fotoğraf ve video kalitesini henüz yakalayamıyor. Kaynaklara göre Samsung, ön ekrandaki özçekim kamerasını mümkün olduğunca küçük tutmaya hevesli gözüküyor. 

Elbette aynı özçekim kamera donanımına sahip olmak, Samsung Galaxy S24 ile daha iyi özçekimler yapamayacağınız anlamına gelmiyor – ancak bu sefer tüm iyileştirmelerin yazılım tarafında olması gerekecek.

Şimdiye kadar duyduklarımıza göre, Galaxy S24 telefonların arka kameraları da pek güncellenecek gibi görünmüyor, ancak bekleyip görmemiz gerekecek.

Topluluk Tarafından Doğrulandı simgesi

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!