IBM’in H100’ü Nvidia’yı geride bırakabilir

Sıradaki içerik:

IBM’in H100’ü Nvidia’yı geride bırakabilir

e
sv

Samsung Galaxy S24 özel sürüm bir çip setiyle güçlendirilebilir

27 Ağustos 2023 16:36

Samsung Galaxy S24 serisini önümüzdeki yılın başlarına kadar görmeyi beklemiyoruz, ancak o zamana kadar bu telefonların sunduğu hemen hemen her özelliği – onlara güç veren çip seti de dahil olmak üzere – bileceğiz gibi görünüyor.

SamMobile ekibi, biri Nubia RedMagic 9’a diğeri Samsung Galaxy S24 Plus’a ait olduğu düşünülen ve yakın zamanda yayınlanan iki karşılaştırmalı testi karşılaştırdı ve ikinci telefonun içinde özel bir sürüm işlemci olacağını öne sürdü.

Her iki telefonun da henüz duyurulmamış Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 çipi üzerinde çalışması bekleniyor, ancak sızdırılan kıyaslamalara eklenen yapılandırma listeleri işlemci özellikleri arasında bazı ince farklılıklar olduğunu gösteriyor.

Her çip seti çekirdeklerden oluşuyor ve görünüşe göre bunlar farklı şekilde yerleştirilmiş ve Nubia’nın RedMagic 9’una kıyasla Samsung Galaxy 24 Plus’ta biraz daha yüksek hızlarda çalışıyor.

 

Telefon Gücü 

Yılın başlarından hatırlayacağınız üzere Qualcomm ve Samsung, Samsung Galaxy S23 serisindeki telefonlar için Snapdragon 8 Gen 2 işlemcinin özel bir versiyonunu oluşturmak üzere işbirliği yapmıştı – yani bu ortaklık devam ediyor gibi görünüyor.

Bu özel Snapdragon 8 Gen 2 daha sonra diğer üreticilere de sunuldu, ancak ilk olarak Samsung aldı. Benzer bir anlaşmanın 2024’ün en önemli Android telefonları için de geçerli olması muhtemel görünüyor.

Samsung Galaxy S24 serisinde yer alacak yonga setiyle ilgili pek çok spekülasyon yapıldı ve Samsung’un telefonun bazı sürümlerine kendi Exynos işlemcilerini yerleştirme yönündeki önceki yaklaşımına geri döneceği söylentileri var.

Galaxy S23’teki strateji bu değildi, çünkü bu telefonların üçünün de içinde Snapdragon silikon vardı. Elbette bu aşamada, Snapdragon 8 Gen 3’ün tam olarak ne kadar güçlü olacağı hala net değil – ancak 2023’ün sonundan önce piyasaya sürülmesi bekleniyor.

 

 Daha fazla haber için; 

PUBG MOBILE, GameX 2023 fuarına damga vuracak

 

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!