Samsung Galaxy S23 Ultra Ve S23 Serisinin Geri Kalanı İçin Nasıl Ön Sipariş Verilir?

Sıradaki içerik:

Samsung Galaxy S23 Ultra Ve S23 Serisinin Geri Kalanı İçin Nasıl Ön Sipariş Verilir?

e
sv

Samsung Galaxy S23 ve S23+: Amiral Gemisi Telefonlar

02 Şubat 2023 13:37

Samsung’un en iyi yaptığı şeyi yapıyorlar ama sınırları zorlamazlar.

Galaxy S23 Ultra, 200-megapiksellik kamerasıyla dikkatleri üzerine çekiyor olsa da, Samsung ayrıca iki premium akıllı telefonu daha tanıtıyor. Galaxy S23 ve S23+ küçük bir yeniden tasarıma, bazı yararlı yazılım hilelerine ve bu sefer iki cihaz arasında neredeyse özellik eşitliğine sahip.

6.1 inçlik S23 ve 6.6 inçlik S23+, geçen yılın Galaxy S22 serisinden bile daha fazla benzer. Ana farklar ekran boyutu, pil kapasitesi ve fiyattır. Bununla birlikte, S23+, herhangi bir uyumlu Bluetooth izleyicinin hassas konum aramasına yardımcı olabilecek ultra geniş bant desteğine de sahiptir.

2023 için yenilikler neler? Hafif bir yeniden tasarım. Şirket, başka bir üçlü kamera olmasına rağmen her iki cihazın arkasındaki kamera kesikliğini kaldırdı. S23 serisi, hangi telefonu seçerseniz seçin, çeşitli renklerde piyasaya sürülecek: siyah, kırık beyaz, yeşil ve eflatun.

Galaxy S23’ün AMOLED FHD+ ekranı 120 Hz yenileme hızına sahiptir ve şimdi 1.750 nit’lik en yüksek parlaklığa sahiptir – geçen yılki 1.300 nit’e ulaşan S22’nin dikkate değer yükseltmelerinden biri. Daha büyük boyutunun ötesinde, 6,6 inç Galaxy S23+ aynı ekrana sahiptir ve her ikisi de parlak, canlı ve pürüzsüzdür. Ekranlar, Samsung’un Galaxy S serisinde her zaman iyi yaptığı şeydir.

Tüm S23 serisi, geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılan bileşenlerin sayısını ikiye katlayarak on ikiye çıkarıyor. Buna ön ekran ve arka kapak için “tüketici öncesi” geri dönüştürülmüş cam da dahildir. Ayrıca Samsung, SIM tepsisi ve ses seviyesi tuşları için geri dönüştürülmüş alüminyum kullandı. Ayrıca hoparlör modülleri ve arka camın yapısında su varillerinden, atılan balık ağlarından ve PET şişelerden geri dönüştürülmüş plastik elde etti.

Kamera teknik özellikleri de geri dönüştürülmüştür: 50 megapiksel genişlik kombinasyonu , 12MP ultra geniş ve 10MP telefoto sensör. Samsung’u savunmak için, geçen yılki S22 serisi kameraları önemli ölçüde güçlendirdi. Bu yılki güncelleme daha çok aynı. Kameralar, kısa uygulamalarımız sırasında yeterince duyarlı ve yetenekli görünüyordu, ancak gerçek hayatta öncekilerden daha iyi performans gösterip göstermediklerini bekleyip görmemiz gerekecek.

En azından bazı görüntüleme yazılımı gelişmeleri var. Artık, eskiden 12 MP ile sınırlı olan Samsung’un Expert RAW formatında tam 50 MP görüntüler yakalayabilirsiniz. Video çekimi, yükseltilmiş video sabitlemeyi de alır. S23, önceki modele göre iki kata kadar daha geniş açılarda hareketleri analiz eder ve titremenizi telafi eder. Kamera donanımını tamamlayan hem S23 hem de S23+, daha yüksek dinamik aralıkta saniyede 60 kare yakalayan Süper HDR moduna sahip, yükseltilmiş 12 megapiksel özçekim kamerasına sahiptir.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!