Twitter, Reklam Gelirini İçerik Üreticileri İle Paylaşmaya Başladı

Sıradaki içerik:

Twitter, Reklam Gelirini İçerik Üreticileri İle Paylaşmaya Başladı

e
sv

Roblox, Meta Quest VR Kulaklıklarına Geliyor

14 Temmuz 2023 11:22

Meta, Roblox’un önümüzdeki haftalarda App Lab’de kullanıma sunulacak bir açık beta ile başlayarak Meta Quest VR kulaklıklarına geleceğini duyurdu. Metaverse alanında önemli bir oyun olan Roblox’un bu yıl içinde Meta Quest VR kulaklıklarında kullanıma sunulacağı söylendi.

Oyuncular, Quest 2 ve Quest Pro’da Roblox’un Quest sürümüne erişebilecekler. Ayrıca yaklaşan Quest 3 üzerinde de çalışmalara başlandı.  

Meta, açık betanın Roblox geliştirici topluluğuna mevcut oyunlarını Quest için optimize etme ve Quest topluluğundan geri bildirim alırken VR için yeni oyunlar oluşturma fırsatı sağladığını söylüyor. Geliştiriciler, Roblox’un Meta Quest Store’da tam olarak yayınlanmasından önce VR deneyimlerini deneyebilecekler. 

 

Meta bir blog gönderisinde “Roblox, VR cihazlarını desteklemek için varsayılan oynatıcı komut dosyalarını kullanan bazı deneyimleri otomatik olarak yayınlıyor” diye yazdı. “Bu deneyimlerin genellikle VR’de değişiklik yapılmadan iyi çalıştığını keşfettiler, bu nedenle Roblox VR kitaplığını ilk günden itibaren harika içeriklerle beslemeye devam ediyorlar. Roblox platformlar arası olduğu için Xbox, iOS, Android ve masaüstünde arkadaşlarınızla bağlantı kurabilir, oyun oynayabilir ve takılabilirsiniz. Bu durum da VR’yi her zamankinden daha sosyal hale getirmeye yardımcı olur.”  

Bugünün duyurusu sürpriz olmadı. 2021’de Roblox CEO’su Dave Baszucki, yatırımcılarla yaptığı bir görüşmede Quest’in “Roblox için çok mantıklı” olduğunu söyledi. Baszucki’nin yorumu, şirketin gelecekte Roblox’u Meta Quest’te kullanılabilir hale getirmeyi planladığını belirtti. 

  

Roblox, Oculus Rift ve HTC Vive dahil olmak üzere çeşitli VR kulaklıklarla uyumlu olsa da, oyuncuların şu anda oyunu oynamak için bilgisayarlarını bir VR kulaklığa bağlaması gerekiyor.

Roblox’un Quest sürümünün yüklenmesi ve erişilmesi çok daha kolay olmalı, özellikle de Meta Quest Store’dan indirebileceğiniz için işlemin kısa sürmesi herkesin artısına olacaktır.

Roblox on Quest, 13 yaş ve üstü kişiler için mevcut olacak. Meta, açık beta yaklaştıkça daha fazla ayrıntı vermeyi planlıyor.

Topluluk Tarafından Doğrulandı simgesi

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!