NBA Artık Android ve iOS cihazlarına geldi

Sıradaki içerik:

NBA Artık Android ve iOS cihazlarına geldi

e
sv

Riot Yeni Oyunlarıyla Blizzard’a SAVAŞ AÇTI!

24 Ekim 2019 12:00

Son on yıl boyunca Riot Games yükselen bir şirket oldu. Dünya çapında milyonlarca oyuncuya rağmen, League of Legends’ı aktif olarak oynamıyorsanız, muhtemelen Riot ile pek de ilgilenmiyorsunuzdur. Ancak geçen onuncu yıldönümü yayınlarında gece boyunca Riot, uzun zamandır söylentileri içeren bir League of Legends dövüş oyunu, bir yönetim simülasyon, taktiksel çok oyunculu FPS, bir kart oyunu ve League of Legends ve Taktik savaşları için de mobil versiyonları içeren sekiz yeni proje açıkladı . Bu oyunlardan bazıları yıllardır kounuşluyordu, ancak Riot’un büyük doğum günü partisi süprizi en büyük rakibi Blizzard’a saldırması gibi hissedildi.

Geçtiğimiz yıl, oyuncuların bir zamanlar PC oyunlarının en ikonik geliştiricileri olan şirkete duydukları şerefiye ve güvenin benzeri görülmemiş bir aşınmasını gördü.

Son 12 ayda, Blizzard bir tartışmadan diğerine nezaketsizce sıçradı. Blizzcon 2018’le başladı. Diablo mobil oyununun duyurusu ile soğuk bir şovu kapatarak seyircinin beklentilerini büyük ölçüde yanlış değerlendirdi – Blizzard’ın büyüktaraftarlara hoş olmayan bir sürpriz sırrı sızdırmak gibi (Blizzard haftalar önce böyle olmadığını söylese bile). O zamandan, oyuncular World of Warcraft’ın son genişlemesine çoktan kızmıştı, çünkü başa geri adım atmak gibiydi. Ancak bu sorun, “telefonunuz yok mu?” Gibi geliştiricilerin aldatıcı yorumlarıyla daha da arttı. ve Blizzard’ın bazı yeteneklerinin mobil oyunlar üzerinde çalıştığını bildirdi.

Bir ay sonra, Blizzard, HOTS Turnuvası için planlarını iptal ettiğinde esports mahallinin tamamını öldürdü. Bir gecede, bütün bir oyuncu ve profesyonel oyuncu topluluğu işsiz kaldı ve diğer oyunlara geçmek zorunda kaldı. Bundan iki ay sonra, Activision Blizzard CEO’su Bobby Kotick, “2018’deki rekor sonuçları” ile övünürken, aynı anda Blizzard’ın 800 kişiyi işten çıkardığını açıkladı.

World of Warcraft Classic’in son derece popüler lansmanı yüksek nokta olan 2019 yazında işler biraz toparladı. Ancak, Blizzcon 2019‘dan sadece birkaç hafta önce Blizzard, Hong Kong’un bir maç sonrası görüşmesi sırasında Çin’den kurtulmasını isteyen yanlısı bir Hearthstone oyuncusu kazancını yasaklayarak ve iptal ederek uluslararası bir olay yarattı. Blizzard daha sonra çıkan tepkilerle doğrudan yüzleşmek yerine, Cuma akşamı ılık bir yanıt verdi, oyuncu ve ceza sırasında ortaya çıkan iki Tayvanlı oyuncu için verilen cezayı sessizce iptal etti, ancak ilk etapta kararı neyin motive ettiği konusunda endişeleri gidermek için pek bir şey ypamadı.

Hedef Belirlendi

Gelecek yıl League of Legends oyunu, Legends of Runeterra, piyasaya sürülecek ve doğrudan Hearthstone ile yarışacak. Ayrıca Riot, CounterStrike’ın Overwatch ve Diablo’dan sonra yapabilecekleri bir aksiyon RPG ile tanışması gibi çok fazla ses getiren rekabetçi bir çok oyunculu FPS üzerinde çalışıyor. Ancak bu oyunlar sadece bir rekabetten öte bir şey değil; Blizzard oyunlarında ve bunlarla ilişkili tarzlarda karşılaştığı ana eleştirilere doğrudan tepkiler gibi geliyor.

Örneğin, Legends of Runeterra’nın duyurusu kısmen Hearthstone gibi kart oyunlarını oynamayı çok sinir bozucu yapan pahalı mikro dönüşümlere odaklandı. Koleksiyonunuzu doldurmak için rastgele yükseltici paketlerde kumar oynamak yerine, Legends of Runeterra, oyun oynarken kazandığınız premium veya oyun parası ile doğrudan kart satın alabileceğiniz bir sisteme sahip olacaktır. Benzer şekilde, taktik FPS ilanlarının büyük bir kısmı, Riot’un sunucu sorunu, hakem avantajı ve hile gibi uzun süredir devam eden FPS sorunlarını nasıl ele alacağına odaklandı.

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
error: Content is protected !!