Yeni Kötü Amaçlı Python Yazılımı, Windows Makinelerinin Peşine Düşüyor

Sıradaki içerik:

Yeni Kötü Amaçlı Python Yazılımı, Windows Makinelerinin Peşine Düşüyor

e
sv

Riot Games, Saldırının Ardından Fidye Notu Aldığını Ancak Ödeme Yapmayacağını Söyledi

29 Ocak 2023 16:00

Riot Games, yakın tarihli bir siber saldırının ardından kaynak kodunun bir kısmını geri kazanmak için bir fidye yazılımı talebini ödemeyi reddedeceğini söyledi.

Bu haftaki olayla ilgili bir güncellemede Riot, bunun bir haraç saldırısı olduğunu doğruladı ve League of Legends (LoL), Teamfight Tactics (TFT) ve eski bir antiheat platformunun kaynak kodunun saldırganlar tarafından çalındığını belirtti.

Ayrıca bir fidye notu aldığını doğruladı, ancak fidye talebini ödemeye niyeti olmadığını da sözlerine ekledi.

Kişisel veri güvenliği

“Bugün bir fidye e-postası aldık. Söylemeye gerek yok, ödemeyeceğiz” diyen tweet, fidye talebi veya miktarı hakkında daha fazla bilgi eklemeden.

Popüler oyun geliştirme şirketi, mevcut durumu daha ayrıntılı olarak açıklayarak, saldırının “inşa ortamımızı bozduğunu” ve bunun gelecekte sorunlara neden olabileceğini, ancak ihlal sonucunda hiçbir oyuncu verisinin veya kişisel bilginin tehlikeye atılmadığını da sözlerine ekledi. Dolandırıcılar, oyunları için hileler oluşturmak üzere çalınan kaynak kodunu kullanabilir.

“Saldırıdan bu yana, anticheat üzerindeki etkisini değerlendirmek ve gerekirse düzeltmeleri olabildiğince çabuk uygulamaya hazır olmak için çalışıyoruz.”

Şirket ayrıca, kaynak kodunun, bazıları oyunun canlı versiyonunda yer almış olabilecek bir dizi deneysel özellik barındırdığını söyledi.

Başlık, “Bu içeriğin çoğu prototip halinde ve yayınlanacağının garantisi yok” diye devam ediyor.

Riot ayrıca, güvenlik ekiplerinin saldırının daha ayrıntılı değerlendirilmesi ve sistem denetimi konusunda “küresel olarak tanınan dış danışmanlar” ile birlikte çalıştığını söyledi. Şirket, saldırının polise bildirildiğini ve kendi soruşturmalarını başlattığını söyledi.

Bu haftanın başlarında Riot Games, LoL ve TFT için oyun yamalarının yayınlanmasını geciktirebileceğini söyleyerek bazı ürünlerini etkileyen bir veri ihlali bildirdi. Yayınlanması planlanan tüm özellikler yine de yayınlanacak, ancak daha sonraki bir tarihte.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!