Qualcomm’un Snapdragon Uydusu, Android Telefonların Şebekeden Mesaj Göndermesine İzin Verecek

Sıradaki içerik:

Qualcomm’un Snapdragon Uydusu, Android Telefonların Şebekeden Mesaj Göndermesine İzin Verecek

e
sv

Ring, Ev Güvenlik Uçağına İlk Bakış Sunuyor

10 Ocak 2023 11:00

Always Home Cam, CES 2023’te ilk uçuşunu yapıyor.

2020’nin sonunda Ring, gelecekte bir noktada evlere geleceğini vaat ettiği konsept bir cihazı sergiledi. Always Home Cam, evinizin etrafında tur yapmak ve siz evde yokken davetsiz misafirlere karşı devriye gezmek için tasarlanmış mini bir dron.

Paketin tamamı, bir güvenlik drone’undan çok bir mutfak tezgahı aleti, akıllı bir ekmek kutusu veya benzeri gibi görünüyor. Ring’in ilk demo videolarında göründüğünden biraz daha büyük, çok fazla olmasa da ve piyasadaki diğer drone’lara benzemese de, kesinlikle öyle görünüyor. Daha önce bir oyuncak mini drone ile bir evcil hayvanı rahatsız ettiyseniz, bu şey devriye gezerken benzer şekilde hoşnutsuz bir hayvan bekleyebilirsiniz.

Ring’in ekibi, sonunda ilk kez çıktığında bunun nasıl çalışacağını açıkladı, örneğin evinizde bir katı – ideal olarak zemin katı – kaplayacağı gerçeği gibi. Onu tutarak (kamerayı engellemeden) ve bir dizi uçuş yolunda evinizin etrafında dolaşarak eğiteceksiniz. Birden fazla yol ve ayrı ara noktalar ayarlayabilirsiniz, böylece arka kapıyı kontrol etmek isterseniz veya ocağı açık bıraktıysanız, çok uzun süre beklemek zorunda kalmadan yapabilirsiniz.

Yanlış bir şey fark ederseniz, kamerayı havada duracak ve yerel alanı gözetlemek için etrafında dönecek şekilde de ayarlayabilirsiniz. Ve drone’u kontrol etmeye adanmış başka bir uygulama olmayacak, en azından sonunda gerçek dünyada gördüğümüzde, hepsi Ring’in mevcut uygulamasına katlanacak. Ne yazık ki, Ring henüz bu konudaki düşüncelerini paylaşmaya hazır değil, ancak prototipleri sergilemeye hazır olması, satışa hiç olmadığı kadar yakın olması gerektiği anlamına geliyor.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!