WhatsApp, Hükümet Baskılarını Aşmaya Yardımcı Olmak İçin Proxy Desteği Ekliyor

Sıradaki içerik:

WhatsApp, Hükümet Baskılarını Aşmaya Yardımcı Olmak İçin Proxy Desteği Ekliyor

e
sv
avatar

Mert Oduncu

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Diğer oyun ekipmanlarının yanı sıra Razer, yakın alan 7.1 surround ses ve dokunsal geri bildirime sahip bir baş yastığı ortaya çıkardı.

Razer, 2023 için ilk ürün listesini CES’te sergiledi. Şirket, yeni oyun dizüstü bilgisayarlarının yanı sıra Razer Leviathan V2 Pro hüzmeleme PC ses çubuğunu da tanıttı. Şirket, kullanıcının nerede olduğunu tespit edebilen bir kızılötesi kameraya sahip olduğunu söylüyor. Razer, optimum sesin kulaklarınıza ulaşmasını sağlamak için soundbar’ın konumunuza göre 3D ses ışınlarını gerçek zamanlı olarak ayarlayabildiğini iddia ediyor.

3D ses için iki mod vardır: THX Spatial Audio Virtual Headset ve THX Spatial Audio Virtual Speakers. Razer, birden fazla sürücünün ve dahili bir subwoofer’ın yardımıyla “canlı, net tiz ve derin, güçlü bas” sunmayı vaat ediyor. Razer Chroma RGB desteği de var. Bu ayın sonunda 400$ karşılığında bir Leviathan V2 Pro satın alabileceksiniz.

Sırada Kiyo Pro Ultra var. Razer, bir web kamerasında şimdiye kadar kullanılan en büyük sensöre sahip olduğunu iddia ediyor. 2,9 μm piksel boyutuna sahip Sony 1/1,2″ STARVIS 2 sensöre sahiptir. Razer’e göre bu, USB 3.0 tak ve çalıştır web kamerasının DSLR düzeyinde ayrıntı sunmasına yardımcı oluyor. Düşük ışıkta da iyi performans göstermelidir. Razer’in diğer web kameralarından neredeyse dört kat daha fazla ışık yakalayabildiğini söylediği bir F/1.7 diyafram lensi var.

Ayrıca şirket, Kiyo Pro Ultra’nın ek donanım veya yazılıma ihtiyaç duymadan yüz izleme, otomatik odaklama ve arka plan bulanıklaştırma özellikleri sunduğunu iddia ediyor. Ancak, Razer Synapse’de ayarları beğeninize göre değiştirebileceksiniz. Kiyo Pro’dan neredeyse iki yıl sonra gelen web kamerası, bugünden itibaren satışa sunuluyor.

Mart ayının sonunda, ABD’deki Meta Quest 2 kullanıcıları Razer yapımı çevre birimlerini ele geçirebilecekler. Şirket, kulaklığı kullanmayı daha rahat hale getirmek için Ayarlanabilir Kafa Kayışı Sistemini ve Razer Yüz Arayüzünü tasarladı. Razer, ikincisinin cilt tahrişini azaltmaya yardımcı olmak için tıbbi sınıf hipoalerjenik malzemelere sahip olduğunu söylüyor. Dış ışığı engellerken havalandırma sağladığı söyleniyor.

Razer ayrıca, yakın alan 7.1 surround ses ve HyperSense dokunsal geri bildirime sahip bir baş yastığı olan Project Carol’ı da ortaya çıkardı. Razer, yastığın herhangi bir oyun koltuğuna sığabileceğini ve oyun sesini gerçek zamanlı olarak dokunsal geri bildirime dönüştürebileceğini söylüyor. Şimdilik bir konsept tasarım, ancak Project Carol piyasaya çıktığında ve oyun oynarken daha derin bir daldırma seviyesi sunabilir.

Diğer yandan Razer, bulut oyun cihazı Razer Edge’in çıkış tarihini onayladı.

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!