Lenovo’nun Akıllı Kağıt Tableti, Kindle Scribe’a Bir Cevaptır

Sıradaki içerik:

Lenovo’nun Akıllı Kağıt Tableti, Kindle Scribe’a Bir Cevaptır

e
sv

Razer, Yüksek Özellikli Blade 16 Ve Blade 18 İle Dizüstü Bilgisayar Serisini Tamamlıyor

09 Ocak 2023 16:00

Razer, yüksek performanslı oyun dizüstü bilgisayarları yapmaya yabancı değil. Ancak Intel’den 13. nesil CPU’ların ve NVIDIA’dan 40 serisi mobil GPU’ların gelmesiyle, şirket gerçekten de yeni Blade 16 ve Blade 18 dizüstü bilgisayarlarında olabildiğince fazla güç sıkıştırmaya çalışıyor gibi geliyor.

Blade 16’dan başlayarak, Intel Core-i9 HX yongaları ve NVIDIA’nın birinci sınıf RTX 4090 grafik kartları da dahil olmak üzere çok çeşitli güçlü bileşenler elde edersiniz. Bunun da ötesinde, diğer bazı dizüstü bilgisayar üreticileri bazen pil ömrünü korumak için bir dizüstü bilgisayarın GPU’sunun güç tüketimini sınırlamaya çalışırken, Razer rüzgara karşı dikkatli davranıyor ve 175 watt’lık toplam grafik gücünü (TGP) destekleyecek.

İlginç bir şekilde, performansı büyük olmasına rağmen, Blade 16, yalnızca 5 mm’lik bir kalınlık artışıyla (Blade 16 için 21,99 mm’ye karşı Blade 15 için 16,99 mm) Blade 15’ten çok daha büyük değil. Blade 16 aynı zamanda küçük kardeşiyle neredeyse tamamen aynı genişliğe ve yarım inçten daha az derinliğe sahip, bu nedenle performanstaki büyük sıçramaya rağmen genel boyutta büyük bir artış yok. Ve 5,4 pound ağırlığındaki Blade 16 da aşırı derecede ağır değil.

Bununla birlikte, Blade 16’daki (daha büyük Blade 18’de bulunmayan) en sevdiğim yeni özellik, iki farklı yerel yenileme hızını ve çözünürlüğü destekleyen çift modlu 16:10 mini LED ekran: 120Hz’de 4K veya 120Hz’de FHD+. 240Hz. Bu görüntüleme modu seçimi, yaptığınız işe bağlı olarak ekranınızı ayarlamanıza izin verdiği için gerçekten kullanışlıdır. Fotoğrafları veya videoları düzenliyorsanız, içeriğinizi tam çözünürlükte görüntülemek için ekranı 4K’da 120Hz’e ayarlayabilir ve aynı zamanda en yüksek parlaklığı çarpıcı 1000 nite yükseltebilirsiniz.

Ardından, bir veya iki oyun oynayarak dinlenmek istediğinizde, ekranı FH+/240Hz modunda çalışacak şekilde ayarlayabilir, böylece dizüstü bilgisayarın performansından tam olarak yararlanabilirsiniz. Dezavantajı, 240Hz’deki en yüksek parlaklığın hafifçe 600 nite düşmesi, ancak gördüğüm kadarıyla bu, canlı HDR grafiklerini desteklemek için fazlasıyla yeterli. Diğer küçük sıkıntı ise, Blade’deki farklı görüntüleme modları arasında geçiş yapmak istediğinizde, sistemi tamamen kapatmanız ve yeniden başlatmanız gerekmesidir, bu sadece hantal hissettirir.

Ardından, Razer’in şirketin şimdiye kadar yaptığı en güçlü dizüstü bilgisayar olduğunu söylediği Blade 18’e geçiyoruz. Birinci sınıf bileşenlere ek olarak Blade 18, muhteşem bir 240Hz QHD+ ekrana ve yeni bir 5MP web kamerasına sahiptir, böylece harici bir bağlantı takmanıza gerek kalmadan yüksek çözünürlükte canlı yayın yapabilirsiniz. Ayrıca, Razer’ın en büyük ve en güçlü masaüstü alternatifi olan Blade 18, THX uzamsal sesi destekleyen altı hoparlörlü güçlü bir kurulumla birlikte gelir. Ve tıpkı Blade 16 gibi, bu sistem Thunderbolt 4’e sahip birden çok USB-C jakı, tam boyutlu bir SD kart okuyucu, HDMI 2.1 ve hatta bir Ethernet jakı (cihazda bulunmayan tek bağlantı noktasıdır) dahil olmak üzere harika bir bağlantı noktası seçeneği sunar.

Ne yazık ki, bu sistemlerden birini almayı düşünenler için en büyük engel fiyatları: Blade 16 2.700 dolardan başlarken, en ucuz Blade 18 2.900 dolardan satışa çıkacak ve her iki model de maksimuma ulaştığında hızla 3.500 doların üzerine çıkıyor.

Her iki sistemin de 2023’ün ilk çeyreğinde satışa çıkması bekleniyor.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!