Yeni ve daha ince PS5 bu Kasım ayında raflarda yerini alıyor

Sıradaki içerik:

Yeni ve daha ince PS5 bu Kasım ayında raflarda yerini alıyor

e
sv

Polar’ın yeni akıllı saati vücudunuza uygun mükemmel egzersiz planını oluşturmanıza yardımcı olacak

12 Ekim 2023 00:41

Üç yıl oldu ama akıllı saat markası Polar, şirketin yeni “biyoalgılama teknolojisi” platformuna sahip yeni bir Vantage giyilebilir cihazıyla geri döndü.

Polar Elixir adı verilen platform, Vantage V3’e kardiyovasküler sistem, otonom sinir sistemi ve vücut ısısı gibi temel bedensel işlevleri ölçme yeteneği veren sensörlerden oluşuyor. Bunun karşılığında, atletik kullanıcılar fiziksel durumlarını detaylandıran ve antrenmanlarını nasıl geliştirecekleri konusunda fikir veren büyük miktarda veri alırlar. Örnek olarak, Bilek-EKG sensöründen alınan veriler Polar Flow uygulamasında görüntülenebilir ve burada “kalbinizin egzersize nasıl tepki verdiğini görebilirsiniz”. Bu bilgiler daha sonra kişisel antrenörünüz veya koçunuz gibi başkalarıyla paylaşılmak üzere bir PDF dosyasına aktarılabilir.

Ayrıca, akıllı saat geceleri cildinizin sıcaklığını okuyarak diğer hayati sağlık bilgilerini de sunabilir. Örneğin, cilt sıcaklığınızın yükselmesi hastalanmakta olduğunuzu gösterebilir.


Vantage V3, açık hava meraklıları için, çevredeki binalardan veya kötü hava koşullarından kaynaklanan “mesafeleri hassas ve daha az parazitle” ölçebilen çift frekanslı bir GPS ile donatılmıştır. Polar’a göre cihaz, her zaman “tam olarak nerede olduğunuzu ve nereye gittiğinizi” bilmenizi sağlayan geri izleme ve adım adım yönlendirme özelliğine sahiptir. Hatta şebeke dışına çıkmayı planlıyorsanız “çevrimdışı haritalar” bile indirebilirsiniz.
Donanım özellikleri
Burada gördüğünüz her şey 1,39 inçlik AMOLED ekranda 454 x 454 piksel çözünürlükte görüntülenecek. Görünüşe göre, Vantage V3’ün ekranı o kadar parlak ki, bir el feneri olarak da kullanılabiliyor (Google Pixel Watch 2 de bunu yapıyor). Kaputun altında ne tür bir CPU olduğu bilinmiyor. Polar herhangi bir ayrıntı vermiyor, ancak işlemcinin 2020’deki Vantage V2’deki donanımdan yüzde 129 daha hızlı olduğunu iddia ediyor.

V2’den bahsetmişken, şirket V3’teki pilin eski modele kıyasla yüzde 41 daha büyük olduğunu belirtiyor. Şirketin iddiasına göre, “Standart Modda” sekiz gün veya GPS ve OHR (bu Optik Kalp Atış Hızı sensörüdür) açıkken 53 saate kadar dayanabiliyor. Diğer önemli özellikler arasında 32 GB depolama alanı, 15 farklı widget, 18 renkli gösterge tablosu ve egzersizi ne zaman azaltacağınızı bilmenizi sağlayan Recovery Pro modu yer alıyor.

 

 

Daha fazla haber için;

Yeni ve daha ince PS5 bu Kasım ayında raflarda yerini alıyor

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!