Tesla Cybertruck 2024’e Kadar Seri Üretime Girmeyecek

Sıradaki içerik:

Tesla Cybertruck 2024’e Kadar Seri Üretime Girmeyecek

e
sv

PlayStation Plus, Oyunlarına Harika Bir Özellik Eklemeye Başlayabilir

27 Ocak 2023 12:30

Sony, PlayStation Plus’taki oyunlara geriye dönük olarak başarımlar ekleyerek eski oyunlara yepyeni bir soluk getirebileceğini açıkladı. PSP klasiği Super Stardust Portable’a abonelik hizmetinde kupalar eklendi ve umarım bu bir ödül devriminin başlangıcına işaret eder.

Galaksiler arası savaş oyunu Super Stardust başlangıçta kupalara sahip olmasa da Sony, PS5’te bir retro oyun sunulduğunda durumun böyle kalması gerekmediğini söyledi. Bir PlayStation Plus geliştirici blogunda Sony, “bazı orijinal PlayStation ve PSP oyunları ödüller sunabilir… bu özellik geliştiriciler için isteğe bağlıdır” dedi. Ayrıca Ape Escape, Hot Shots Golf ve IQ Intelligent Qube gibi oyunları da bu harika özelliği ekleyebilecek potansiyel retro oyunlar olarak listeledi.

Bu, geliştiriciler tarafından verilmiş bir karar gibi göründüğü için, tüm sevilen retro oyunlarımıza kupalar ekleneceğinin garantisi yok. Eurogamer’den Ed Nightingale’in belirttiği gibi, benzer bir birinci taraf stüdyosundan başka bir PSP oyunu olan LocoRoco’da hala kupa desteği yok.

Klasik eğlence

Kupalar olmadan bile PlayStation Plus’ta keyfini çıkarabileceğiniz pek çok harika oyun var. Premium aboneler, klasik kataloğu parmaklarının ucunda tutmanın zevkini yaşarlar. Bununla Yakuza 3, 4 ve 5, Castlevania: Lords of the Shadow ve favorim Limbo’ya sahip oluyorsunuz.

Limbo’nun klasik kategoride olması beni biraz sarssa da, zamanın hızlı geçişini görmezden geleceğim ve bu oyunun ne kadar harika olduğuna ve hala da öyle olduğuna odaklanacağım. Çünkü, sonuçta, örümcek istilasına uğramış bu oyun, başarı avcısı beyninizi memnun edecek tüm ödüllere sahip.

Limbo, Playdead tarafından geliştirilen ve 2010 yılında piyasaya sürülen bir 2D yandan kaydırmalı bulmaca platform oyunudur. Bu karanlık ve kasvetli korku oyununda, insana aç dev örümcekler ve yekpare derin deniz canavarlarıyla dolu korkunç dünyada gezinme göreviniz var.

Bu şaşırtıcı oyun, grafikleri veya anlatımıyla çığır açıcı değildi, ancak Playdead, Limbo’daki bulmacaların ve benzersiz sanat tarzının bu küçük cevheri öne çıkaran şey olacağını anlamıştı.

Bir oyundan zevk almak için başarıların kritik olduğunu düşünmesem de, retro PlayStation Plus oyunları için eklenmesi harika bir özellik olurdu. Umarız Limbo kadar tekrar oynanabilen eski oyunlara hayat veririz.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!