Delta, 1 Şubat’tan itibaren iç hat uçuşlarında ücretsiz Wi-Fi sunacak

Sıradaki içerik:

Delta, 1 Şubat’tan itibaren iç hat uçuşlarında ücretsiz Wi-Fi sunacak

e
sv

Peugeot, Fütüristik Inception konsepti EV’yi CES 2023’te Önizliyor

10 Ocak 2023 15:00

Markanın gelecekteki otomobillerinin temelini oluşturacak.

Peugeot, “Inception” adlı en yeni konsept sedanının önizlemesini yaptığı CES 2023’te elektrikli otomobillerin geleceğine ilişkin vizyonunu sundu. Arabanın tüm açıları ve keskin çizgileri, cam tavanla eşleştirilmiş, ortasından geçen panoramik cam pencerelere sahip. Peugeot, gövde gölgesinin çok ince metal pigmentlerden yapıldığını söylerken, ön tampondaki ışıklar markanın üç simgesel pençesini içeriyor.

Adını Latince başlangıç ​​anlamına gelen “Inceptio” kelimesinden alan Inception, Stellantis’in gelecekteki dört BEV-by-design platformundan biri, özellikle düşük sedanlar için olanı üzerine inşa edildi. Tek bir şarjla 800 km veya 497 mil seyahat etme yeteneği sağlayan ve prize takıldıktan sonraki beş dakika içinde 150 km (93 mil) seyahat edecek kadar enerji emebilen 800 volt, 100kWh pil teknolojisi kullanır. tekerlekten çekişli araç da endüksiyonla şarj edilebilir, bu da kablo ihtiyacını ortadan kaldırır. Güç söz konusu olduğunda, Inception’ın iki elektrik motoru birlikte 680 beygir güç üretebilir ve ona 0’dan 100kmh’ye 3 saniyeden daha kısa sürede hızlanma yeteneği verir.

Konsept aynı zamanda markanın yeni nesil kokpitinin çıkışını da işaret ediyor. Klasik direksiyon simidini, merkezinde bilgileri görüntüleyen tablet tipi bir ekranla gelen “Hiperkare” adı verilen dikdörtgen bir direksiyonla değiştirir. Ekranın her köşesinde, kullanıcıların araçlarının belirli özelliklerini kontrol etmek için programlayabilecekleri dairesel bir girinti vardır, böylece ellerini direksiyondan çekmek zorunda kalmadan başparmaklarını kullanarak bunlara kolayca erişebilirler.

Peugeot, Inception’ın en kompakt modelleri de dahil olmak üzere gelecekteki elektrikli araçlarına ilham vereceğini söylüyor. Tasarıma dayalı ilk otomobiller 2025’te gelecek.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!