EA’nın Titanfall Oyununu İptal Ettiği Bildirildi

Sıradaki içerik:

EA’nın Titanfall Oyununu İptal Ettiği Bildirildi

e
sv

‘Overwatch 2’, Hile Yapan Oyuncuları Cezalandıracak

03 Şubat 2023 13:30

Blizzard ayrıca uygunsuz özel oyun modlarını otomatik olarak ortadan kaldırmak için bir sistem ekliyor.

Overwatch 2’nin üçüncü sezonunun 7 Şubat’ta başlaması planlanan Blizzard, hile ile mücadele çabalarını artırıyor. Çarşamba günü yayınlanan bir blog gönderisinde stüdyo, bilinen hilecilerle düzenli olarak oynayan oyuncuları belirlemeye başlayacağını söyledi. Blizzard, bu hesapların sahiplerinin, kendilerini aldatmasalar bile, tepkilerle karşılaşacaklarını söylüyor. “Şiddetli askıya almalar” ve bazı durumlarda doğrudan yasaklamalar konusunda uyarıda bulunuyor.

Gelecek sezon Blizzard, özel oyun modlarını denetlemek için bir sistem de tanıtacak. Şirket, yeni teknolojinin uygunsuz başlık veya içeriğe sahip oyunları otomatik olarak kaldıracağını ve bu modları oluşturan ve yayınlayan hesaplara yaptırım uygulayacağını söylüyor. Sistem, orijinal Overwatch’ın “cinsel taciz simülatörü” özel modunun geçen ay kısa bir süre sonra yeniden ortaya çıkmasının ardından geliyor. Mod, oyunculara oyunun kadın kahramanlarını emprenye etme görevini verirken, Blizzard’ın “kardeşlik çocuğu” işyeri kültürüyle ilgili iddiaların 2021’de ortaya çıkmasının ardından adını değiştirdiği kahraman Cole Cassidy olarak oynuyor. Modun Overwatch 2’nin en popüler listesinde yer almasının ardından Blizzard harekete geçti.

Son olarak Blizzard, akış kesme olarak bilinen bir uygulamaya karşı harekete geçtiğini söylüyor. Popüler bir yayıncının Overwatch 2 veya Valorant gibi çok oyunculu bir oyun oynamasını izlediyseniz, birinin aynı maç için sıraya girmeye çalışmasının ve kendilerine rekabet avantajı sağlamak için bir akış kullanmasının içerik oluşturucular için ne kadar sinir bozucu olduğunu bilirsiniz.

Üçüncü sezondan itibaren oyuncular, BattleTag’lerinin ve maçlarındaki diğer kişilerin etiketlerinin oyun istemcilerinde görünmesini engelleme seçeneğine sahip olacak. Blizzard ayrıca oyuncuların kuyruk sürelerini gizlemelerine veya geciktirmelerine izin verecek. Stüdyo, bu önlemlerin bir yayını izleyen birinin bir yayıncıyla aynı lobide olup olmadığını anlamasını engellemesi gerektiğini söylüyor. Bu özellikleri etkinleştirmek için düğmeleri Overwatch 2’nin sosyal ayarlarında bulacaksınız.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!