Bazı AMD EPYC sunucu CPU’larında ciddi bir güvenlik açığı var, hemen yama yapın

Sıradaki içerik:

Bazı AMD EPYC sunucu CPU’larında ciddi bir güvenlik açığı var, hemen yama yapın

e
sv

Nvidia’nın şimdiye kadarki en yeni ve en hızlı GPU’sunu satın alamıyor musunuz?

16 Kasım 2023 00:02

Fujitsu, hem CPU’ların hem de GPU’ların iş yüklerine paralel olarak hizmet vermesini sağlayan bir teknoloji yaratarak yapay zeka iş yükleri için en iyi GPU’lara yönelik olağanüstü talep ile arz arasındaki boşluğu doldurmayı umuyor.

Şirket tarafından dünyada bir ilk olarak müjdelenen kaynak optimizasyon teknolojisi, yüksek performanslı bilgi işlem (HPC) sistemlerinin birden fazla programı daha etkili bir şekilde çalıştırmasını sağlayabilir. Bunu, gerçek zamanlı bir anahtarlama mekanizmasında, mevcut GPU’ların yanı sıra CPU’nun hesaplama gücünden yararlanarak yapıyor.

Sistem, doğru iş için doğru bileşenleri otomatik olarak tahsis edebilir ve talep üzerine gerektiğinde bunlar arasında geçiş yapabilir. Bu teknoloji, sistemlerin dijital ikizler veya üretken yapay zeka gibi uygulamaları idare etmek için daha donanımlı olacağı anlamına geliyor.

Yayın iletişimi için unicast’ten vazgeçme

Geleneksel kontrol yöntemi, programların yürütülmesini sunucular arasında tek tek değiştiren tek noktaya yayın iletişimine dayanır. Anahtarlama süresinde farklılıklar olduğu için gerçek zamanlı olarak toplu anahtarlama yapmak zordur.

Ancak Fujitsu’nun teknolojisi yayın iletişimine dayanıyor. Bu, işleme programı anahtarları arasındaki aralığın birkaç saniyeden sadece 100 ms’ye düşürülmesi anlamına geliyor.

Bir CPU ve iki GPU’ya sahip bir sistemde üç program çalışıyorsa, teknoloji ilk iki programı GPU’lara atar. Ardından, üçüncü program çalışmaya başladığında, sistem ilk GPU’yu bunun yerine yönlendirebilir.

Buna karşılık sistem, ikinci program bitene kadar ilk programı CPU’ya atar ve bu iş yükünü çalıştıran GPU daha sonra odağını ilk programa çevirerek CPU’nun görevlerini hafifletir.

Fujitsu bu teknolojiyi, şu anda geliştirmekte olduğu bir yazılım girişimi olan gelecekteki bilgisayar iş yükü aracısının bir parçası olarak sunacak. Bu, yapay zekanın hesaplama süresi, hesaplama doğruluğu ve maliyet dahil olmak üzere müşterilerin gereksinimlerine göre kaynakları otomatik olarak hesaplamasına ve tahsis etmesine olanak tanır.

Gelecekte firma, Fujitsu Kozuchi kod adlı yapay zeka platformu için GPU gerektiren işlemler için kaynak optimizasyon teknolojisini kullanacak. Ayrıca 40-qubit kuantum bilgisayar simülatöründe de kullanacak.

 

Daha fazla bülten için; 

Yeni rapora göre X, antisemitik ve İslamofobik nefreti geride bırakıyor

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!