Kaspersky uzmanları ses odaklı sahtekarlıkların nasıl tespit edileceğini paylaştı:

Sıradaki içerik:

Kaspersky uzmanları ses odaklı sahtekarlıkların nasıl tespit edileceğini paylaştı:

e
sv

Nvidia RTX 4090 Ti’ a ek bir soğutucu geliyor

02 Ağustos 2023 15:12

Çoğu kişi Nvidia GeForce RTX 4090 Ti grafik kartının hurdaya ayrıldığına inanıyor, ancak iyi bir şekilde dayanırsa, harika özellikler bekleyebiliriz.  

Grafik kartının iddia edilen bir prototipine iliştirdikleri gülünç derecede yüksek fiyat etiketiyle ünlenen Goofish kullanıcısı “Hayaka”ya göre, uzun süredir söylentilere konu olan ve yakın zamanda piyasaya sürüleceği söylenen Nvidia RTX 4090 Ti’nin ilginç bir soğutucu tasarımı olabileceğini söyledi.

Kötü şöhretine rağmen Hayaka, son zamanlarda prototipin daha fazla fotoğrafını paylaşarak bize kartın her iki tarafındaki iki fana ve ayrıca soğutucu kanatçıkları arasındaki olası bir fana net bir bakış sunuyor. 

Bu kadar güçlü bir grafik kartına ek soğutma sunabilir mi? 4090 Ti’nin kendini sürdürmek için ne kadar güç harcaması gerektiği düşünüldüğünde, Nvidia’nın neden havalandırmayı artırmak için daha ilginç soğutucu kurulumları denemeye çalıştığını anlayabilirsiniz.

Bu soğutma sistemi, eğer doğruysa oyunun kuralları değişebilir

  

Piyasadaki en iyi grafik kartı olarak kabul edilen temel RTX 4090 satış rakamlarında oldukça iyi durumda olduğundan, RTX 4090 Ti’yi kullanmanın Nvidia’nın çıkarına olacağına inansak da, bu sıra dışı daha soğuk tasarım gelecekteki grafikler için dikkate alınmalıdır çünkü güç tüketimi her yeni nesilde artacaktır.

Soğutucu kanatçıklarındaki bu ek fanın ne kadar etkili olacağını bilmemizin gerçek bir yolu olmasa da, beklenen 5000 serisi Nvidia grafik kartları için kullanışlı olabilir. Ve 4090 Ti muhtemelen yeni nesil kartlar için mükemmel bir segway olacağından, bu ve diğer daha havalı tasarımları test etmek için altın bir fırsat oluşturuyor.

Performans dışında, kartın estetiği de sıra dışı. Biraz hantal ve garip görünüyor, ancak yeterli deney ve ince ayar ile oyun bilgisayarlarında şu anda eksik olan özel yapımlara benzersiz görsel yeteneğini kazandırabilir.

Ve bu özel tasarım bir fiyaskoyla sonuçlansa bile, üst düzey 4000 serisi kartlar için aşırı ısınma yaygın bir sorun olduğundan, grafik kartlarının daha iyi soğutma sistemlerine sahip olması için gerçek bir ihtiyaç vardır. Ve daha önce RTX 4090’da gördüğümüz gibi, eriyen kablolar ve yangınlar ciddi bir tehdit oluşturuyor.


  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!