Instagram başkanı Threads API’sinin çalışmalarda olduğunu söyledi

Sıradaki içerik:

Instagram başkanı Threads API’sinin çalışmalarda olduğunu söyledi

e
sv

Nvidia RTX 4080 Super ekran kartı yeniden görüldü, bu da beklenenden daha erken ortaya çıkabileceğini gösteriyor

29 Ekim 2023 00:45

Nvidia’nın RTX 4080 Super grafik kartı, çok uzak olmayan bir gelecekte (umarız) potansiyel bir sürümden önce popüler bir sistem izleme aracında listelendi.

GeForce RTX 4080 Super için giriş HWiNFO’da tespit edildi. Grafik kartı, yaklaşan değişiklikler bölümünde aşağıdaki gibi listelenmiştir: “Nvidia GeForce RTX 4080 Super eklendi.”

Bu, yenilenmiş RTX 4080’in son zamanlarda gördüğümüz diğerlerinin yanı sıra Team Green’den geldiğine dair bir başka büyük ipucu.

Tom’s Hardware’in bildirdiğine göre, bu hafta başında bir PCI ID deposunda RTX 4080 Super’in benzer bir şekilde görülmesini takip ediyor. Ayrıca, şüphesiz fark ettiğiniz gibi, Nvidia’nın Super yenilemeleri hakkında bir sürü söylenti dolaşıyor ve birkaç yenilenmiş RTX 4070 de bekleniyor.

Teorik olarak RTX 4080 Super’e RTX 4070 Super ve RTX 4070 Ti Super eşlik edecek (ikincisi Nvidia için bir ilk olacak ve bize göre biraz kafa karıştırıcı bir adlandırma şemasında bu iki eki birleştirecek).

Analiz: AMD’nin RX 7900’üne büyük tarzda meydan okuyor – hem de düşündüğümüzden daha erken?
Bu, RTX 4080 Super grafik kartının gerçekten gelmekte olduğuna dair somut bir kanıt olmaktan uzak, ancak belirtildiği gibi, son zamanlarda ortaya çıkan diğer tüm söylentilerin yanı sıra, bu noktada Nvidia’nın Super varyantları planlaması çok muhtemel görünüyor.

Bunun gerçekleşme olasılığı, Nvidia’nın içinde bulunduğu mevcut GPU durumuyla da güçleniyor. Yani RTX 4080 oldukça kötü bir şekilde başarısız oldu – aslında perakendecilerden gelen konuşmalara inanılacak olursa korkunç satışlarla – ve AMD sonuç olarak RX 7900 modelleriyle saman yapıyor.

Bu nedenle Nvidia’nın bu durumu değiştirmek istemesi mantıklı – RTX 4080 ile yaşananlar oldukça utanç verici (özellikle de Team Green’i oldukça aptal gösteren 12GB VRAM’li ‘piyasaya sürülmemiş’ versiyonu hatırladığınızda). Bu nedenle, Nvidia’nın üst orta ve üst seviye alanda rekabet edebilmek için RTX 4080 ve 4070 üzerinde bu dönüşlere ihtiyacı olduğunu iddia ediyoruz.

 

 Daha fazla bülten için; 

Samsung Galaxy S24 telefonların büyük bir ekran yükseltmesi alacağı söyleniyor

 

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!