Yeni Bing AI ChatGPT Botu Sohbet Başına Beş Yanıt Verecek

Sıradaki içerik:

Yeni Bing AI ChatGPT Botu Sohbet Başına Beş Yanıt Verecek

e
sv

Nvidia RTX 4070

21 Şubat 2023 10:41

Yakın zamanda yapılan bir sızıntıya göre Nvidia, merakla beklenen RTX 4070 ekran kartının GPU video belleğine göre değişen üç farklı versiyonunu hazırlıyor. Kartın 10GB, 12GB ve 16GB modellerini gelecek gibi görünüyor ama kimse bundan memnun değil.  Uzun lafın kısası, Nvidia, RTX 4080’in ortaya çıkmasıyla işi büyük ölçüde mahvetti. Başlangıçta, kart, güçlü amiral gemisi RTX 4090 ile birlikte duyurulmuştu ve iki çeşidi olacaktı:  16 GB modeşl ve daha ucuz 12 GB modeli.

Şimdi, Nvidia açısından biraz bir satış tekniğiydi, çünkü farklı olan sadece bellek değildi. 12GB modelinin özünde aslında tamamen farklı bir GPU vardı ve oyuncular bunu hemen fark ettiler. Ardından gelen kargaşa, Nvidia’nın RTX 4080 12GB’ı tamamen piyasadan çekmesine ve sonunda onu daha uygun RTX 4070 Ti olarak yeniden pazarlamasına sebep neden oldu.

Bu fiyaskonun bir sonucu olarak, iki değil üç farklı RTX 4070’in bir araya gelme olasılığı konusunda fikirler var. Sızıntı, bir oyun paketi bilgi sayfasının üç modeli zamanından önce listelediği, ancak yalnızca VRAM farklılıklarını belirttiği GPU üreticisi Gigabyte’ın web sitesinden çıktı. Fakat bu kartların başka  gizli farklılıklar içerip içermeyeceğine dair bir haber ise henüz yok.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!