Yeni Bir AI Ses Aracı, Ünlülerin Ses Kliplerini Taklit Etmek İçin Kötüye Kullanılıyor

Sıradaki içerik:

Yeni Bir AI Ses Aracı, Ünlülerin Ses Kliplerini Taklit Etmek İçin Kötüye Kullanılıyor

e
sv

Nvidia RTX 4060 Ve 4050 GPU’lar Görüldü

0 okunma — 31 Ocak 2023 13:42

Nvidia’nın RTX 4060 ve 4050 masaüstü grafik kartları – (umarız) uygun fiyatlı yapıları göz önüne alındığında çoğu insanın en büyük ilgisini çeken Lovelace GPU’lar – beklenenden daha erken gelebilir.

Tom’s Hardware, grafik kartları ve diğer bileşenleri de üreten Çinli bir şirket olan Shangke Group’un RTX 4060 ve 4050 modellerinin AET’ye (Avrasya Ekonomik Komisyonu) dosyalandığını tespit etti.

Tipik olarak ürünler, piyasaya sürülmeleri yaklaştığında AET’ye dosyalanır, bu nedenle bu, RTX 4060 ve 4050’nin piyasaya sürülmeye söylenti değirmeninin aksini gösterdiğinden daha yakın olabileceğine dair bir ipucudur.

Ayrıca, bazı durumlarda erken gerçekleştirilebildikleri veya hatta yer tutucu ürünler için spekülatif olarak gerçekleştirilebildikleri için, AET dosyalamalarından çok fazla varsayımda bulunma konusunda çok dikkatli olmalıyız.

Kısacası, bu listelere çok fazla önem vermeyin, ancak yine de bunlar yakın gelecekte RTX 4060 ve 4050 masaüstü grafik kartlarını görebileceğimize dair umut verici bir ipucu.

Analiz: Şüpheli olmak için nedenler

RTX 4060 ve 4050’nin yakında herhangi bir zamanda ortaya çıkmasına karşı olan durum, çoğunlukla bu modeller hakkında şimdiye kadar GPU dedikodularında gevezelik olmamasına dayanmaktadır (ürün geliştirme hattının ilerisindeyken, genellikle sızıntılar ve söylentiler vardır).

Bununla birlikte, son zamanlarda RTX 4060 Ti hakkında biraz daha fazla şey duyuyoruz – aslında makul bir miktar, ancak bu GPU’nun ne kadar güçlü olabileceği konusunda pek çok kişinin duymak istediği bir haber değil. Ancak RTX 4060’a gelince, spekülasyonların çoğu, bu grafik kartı için ne kadar beklememiz gerekebileceği hakkındaydı – muhtemelen 2023’ün ortaları gibi.

Ayrıca, Nvidia’nın hala satış yapmak için RTX 3000 serisi stoğuna sahip olduğunu (veya ortaklarının sahip olduğunu) ve bu nedenle, herhangi bir orta sınıf sürümün, RTX 3060 gibi GPU’ların envanteri önemli ölçüde azalana kadar beklemesi gerekeceğini de dikkate almalıyız.

Ayrıca, dizüstü bilgisayar GPU’su ile ilgili haberler dışında, RTX 4050 hakkında hemen hemen hiçbir şey duymadık. Tabi ki, hem RTX 4050 hem de 4060 dizüstü bilgisayar sürümleri ortaya çıktı ve taşınabilirlerde satışa çıkmak üzereler, ancak bu mobil grafik kartları, masaüstü modellerinden çok farklı.

Özetle, RTX 4060 ve 4050’nin herhangi bir şekilde eli kulağında olacağı fikrine inanmıyoruz, ancak bunu bu kartlardan en az birinin – RTX 4060’ın, çoğu muhtemelen – belki birkaç ay içinde yükselecek (ve belki 4060 Ti de). Ve gerçekten de pek çok şey, Nvidia’nın şu anda ne planlamış olabileceğinden ve üretim ortaklarına beklemelerini söylemiş olabileceğinden bağımsız olarak, GPU pazarının genel olarak bu RTX 3000 stoğundan kurtulma açısından nasıl olduğuna bağlı olabilir.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!