Bazı Twitter Uygulamaları Şu Anda Çalışmıyor

Sıradaki içerik:

Bazı Twitter Uygulamaları Şu Anda Çalışmıyor

e
sv

NVIDIA Broadcast, Kameradan Uzağa Baksanız Bile Göz Temasını Koruyacaktır

15 Ocak 2023 11:00

Canlı yayın aracı, sohbetinizi dikkatiniz dağılmadan okumanızı sağlar.

Kendinizi bir canlı yayın sırasında sohbet okurken yakaladıysanız veya bir video sunumu sırasında notlarınız dikkatinizi dağıttıysa, NVIDIA’nın bir çözümü olabilir. Şirket, Broadcast yazılımını, Apple’ın FaceTime’ı gibi, kameranıza odaklanmaya devam etmesi için bakışınızı “sabitleyen” bir beta Göz Teması özelliğiyle güncelledi. Göz kırpmalarınızı ve göz renginizi korur ve hatta merkezden yeterince uzağa baktığınızda dijital ve gerçek gözler arasında geçiş yapar.

Geliştiriciler, test edemeyecekleri “milyonlarca” potansiyel göz rengi ve aydınlatma senaryosu olduğundan, Eye Contact’ın tamamen hazır olmadığı konusunda uyarıyorlar. Teknoloji yanlış çalışırsa geri bildirim videoları göndermeniz önerilir.

Yayın ayrıca, çerçevenin dış kenarlarını koyulaştıracak yeni bir vinyet etkisine sahiptir. Mevcut Bulanıklaştırma, Değiştirme ve Sanal Arka Planı Kaldırma efektleri, yapay zekanın daha akıllı seçimler yapmasına yardımcı olan geçici verilerin eklenmesi sayesinde daha doğru ve güvenilir olmalıdır. Hatalar da daha ince olacaktır. NVIDIA, kamerayı yansıtmak ve web kamerasının ekran görüntülerini almak için bazı basit ama çok talep edilen seçenekler bile ekliyor.

Araç, en az bir GeForce RTX 2060 ekran kartı (veya onun Quadro eşdeğeri) ve 8 GB RAM gerektirir. NVIDIA, en az Core i5-8600 veya Ryzen 5 2600 işlemci önerir. Göz Teması işlevi bazen tekinsiz olabilir — en iyi sunucular bile ara sıra başka tarafa bakma eğilimindedir, bu nedenle sürekli bir bakış rahatsız edici olabilir. Ancak bu, hedef kitlenizle bağınızı geliştirebilir ve doğrudan kameraya bakmaktan rahatsızsanız özellikle yardımcı olabilir.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!