iPhone 15’e Type-C Portu Sınırlandırmalarla Gelebilir

Sıradaki içerik:

iPhone 15’e Type-C Portu Sınırlandırmalarla Gelebilir

e
sv

Netflix şifre paylaşımı: Netflix bunu nasıl durduracak?

12 Şubat 2023 23:23

Netflix, bir süredir şifrelerini ve hesaplarını başkalarıyla paylaşan kullanıcılara baskı uygulayacağı konusunda açıklamalar yapıyot. Ücretli şifre paylaşım planı ve yeni bölgelerde uygulanmaya başlayan daha sıkı kısıtlamalarla, ücretsiz şifre paylaşımı yakında geçmişte kalabilir. Peki Netflix bunu nasıl durduracak? Netflix, içeriği için ödeme yapmayan çok sayıda insanın, en iyi streaming hizmetlerinden biri olma konumunu zayıflattığı için kullanıcıların hesaplarını başkalarıyla paylaşmayı bırakmasını istediğini açıkladı. Bu kişiler streaming hizmetine ücret ödemeden eriştikleri için  Netflix dizilerinin keyfini çıkarıyorlar ancak yeni dizilerin yapımına destek veremiyorlar veya Netflix platformunu geliştiremiyorlar. Ancak, Latin ve Güney Amerika’nın bazı bölgelerindeki aboneler, geçen yıl denenen yeni ücretli şifre paylaşım planından memnun olmadığından, değişiklik pek de popüler değil. Üstelik, şifre paylaşımının ne zaman uygun olup olmadığı ve Netflix’in bunu nasıl önleyeceği de tam olarak net değil.

 

Netflix’in parola paylaşım kurallarına göre, birden fazla kişinin birlikte yaşamaları koşuluyla bir hesabı kullanması ve paylaşması sorun değil. Yani aynı evde birlikte yaşayan bir aile veya arkadaş grubuysanız hesabınızı tek bir hane olarak paylaşmaya devam edebilirsiniz.

Ancak, bir Netflix hesabını paylaşan bir grubun parçasıysanız ve hep birlikte yaşamıyorsanız, artık bunu yapmanıza izin verilmeyecektir. Ekstra ücret ödemeyerek!

Yeni kısıtlamalar bölgemizde kullanıma sunulduğunda, Netflix’in muhtemelen cihazınızın IP adresine göre belirleyeceği bir “birincil konum” belirlemeniz istenecektir Bu birincil konum ayarlandıktan sonra, burada yaşamayan kişilerin üç seçeneği olacaktır.

1. Seçenek: Netflix’i hesabınızı kapatın
2. Seçenek: Kendi özel Netflix hesaplarınızı açın
3. Seçenek: ek bir ücret ödeyin ve mevcut hesaba “ek üye” olun
Bu ekstra üye özelliği, kullanıcılara birkaç avantaj sunuyot – bunların en önemlisi, ücretin Standart veya Premium abonelikten daha ucuz olması – ancak aynı zamanda birkaç kısıtlama ile birlikte gelmekte. İlk olarak, yalnızca Standart ve Premium aboneler tarafından kullanılabilir olacak. Ek olarak, Standart abonelikte yalnızca bir fazladan üye olabilirken, Premium hesapta yalnızca iki fazladan üye konusu gündemde

Netflix, faaliyet gösterdiği her bölgede şifre paylaşımı konusunda giderek daha katı hale geliyor. Bununla birlikte, mevcut çabalarının çoğu, kullanıcıların ekstra üye alt hesapları için ödeme yapabilecekleri ülkelere odaklanmış görünüyor. Bunlar:

Kanada
Şili
Kosta Rika
Yeni Zelanda
Peru
Portekiz
ispanya
Bu bölgelerden birinde olmayan ülkemizde, Netflix şifrenizi hanenizin dışından kişilerle fazla sorun yaşamadan paylaşabiliyoruz, ancak ücretsiz şifre paylaşmayı durdurmaya zorlanmamız çok uzun sürmeyecek.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!