Görünüşe göre Samsung Galaxy Z Fold 6 bir S Pen yuvasına sahip olabilir

Sıradaki içerik:

Görünüşe göre Samsung Galaxy Z Fold 6 bir S Pen yuvasına sahip olabilir

e
sv

Musk’ın xAI’si ilk yapay zeka modelini seçkin bir gruba sunmaya hazırlanıyor

06 Kasım 2023 00:44

3 Kasım (Reuters) – Milyarder ve Tesla (TSLA.O) CEO’su Cuma günü yaptığı açıklamada, Elon Musk’ın yapay zeka girişimi xAI’nin ilk yapay zeka modelini Cumartesi günü seçkin bir gruba sunacağını söyledi.

Bu, OpenAI’nin ChatGPT’sinin dünyanın dört bir yanındaki işletmelerin ve kullanıcıların hayal gücünü yakalamasından ve üretken AI teknolojisinin benimsenmesinde bir artışa yol açmasından yaklaşık bir yıl sonra gerçekleşti.

Musk, ChatGPT’nin arkasındaki şirket olan OpenAI’yi 2015 yılında kurmuş ancak 2018 yılında şirketin yönetim kurulundan ayrılmıştı.

X sosyal medya platformunda “Bazı önemli açılardan, (xAI’nin yeni modeli) şu anda var olanların en iyisi” diye yazdı.

Musk, “xAI’nin Grok sistemi erken beta aşamasından çıkar çıkmaz tüm X Premium+ abonelerinin kullanımına sunulacak” dedi.

Big Tech’in yapay zeka çabalarını ve sansür olarak adlandırdığı şeyleri eleştiren milyarder, bu yılın başlarında Google’ın (GOOGL.O) Bard ve Microsoft’un (MSFT.O) Bing yapay zekasına rakip olmak için evrenin doğasını anlamaya çalışan maksimum gerçeği arayan bir yapay zeka başlatacağını söyledi.

Temmuz ayında lansmanı yapılan xAI’nin arkasındaki ekip, Windows’un ana şirketi olan Google’ın DeepMind’ından ve diğer üst düzey yapay zeka araştırma firmalarından geliyor.

 

Daha fazla bülten için; 

YouTube’un yeni genç koruma önlemleri bazı video konularının tekrar tekrar izlenmesini sınırlıyor ve daha fazlası

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!