OpenAI Yakında ChatGPT Botunun Ücretli Bir Sürümünü Test Edecek

Sıradaki içerik:

OpenAI Yakında ChatGPT Botunun Ücretli Bir Sürümünü Test Edecek

e
sv

Microsoft, Surface Duo 3’ü ‘Gerçek’ Bir Katlanabilire Değişiyor

13 Ocak 2023 10:00

Daha geleneksel Surface akıllı telefonlarını da görebilirsiniz.

Microsoft’un çift ekranlı Android telefonları, en hafif deyimiyle pek başarılı olamadı ve şimdi şirketin mobil stratejisini sarstığına dair ipuçları var. Windows Central kaynakları, Microsoft’un bu yılın sonlarında piyasaya sürüleceği bildirilen çift ekranlı Surface Duo 3’ü iptal ettiğini ve bunun yerine “gerçek” bir katlanabilir telefona odaklanacağını iddia ediyor. Yeni cihazın özellikleri ve adı bilinmiyor, ancak Vivo X Fold’a benzer bir dış kapak ekranına sahip 180 derecelik bir menteşeye sahip olacak.

İptal edilen Surface Duo 3, kaynaklara göre “kesinleştirildi”. Daha dar uçtan uca ekranlar ve kablosuz şarj ile selefinin bazı eksikliklerini gidermiş olması gerekiyordu. Microsoft’un katlanabilir için bir serbest bırakma penceresine karar verdiği söylenmiyor, bu da ürünün 2023’te gelmesinin pek olası olmadığını gösteriyor.

İçeriden olduğu iddia edilen kişiler, Microsoft’un Android telefon tekliflerini genişletmeyi planladığını da söylüyor. Görünüşe göre daha geleneksel akıllı telefonların prototipleri de dahil olmak üzere diğer form faktörlerini “keşfediyor”. “Perfect Together” adlı bir yazılım girişimi, iPhone’un Mac ile yakın bağları gibi, Surface telefonları ve Windows arasında daha sıkı entegrasyon da sağlayacaktır.

Microsoft’tan yorum yapmasını istedik ve yanıt alırsak size haber vereceğiz. Surface Duo serisi, piyasada yüksek fiyatları , güvenilmez yazılımı ve en son Android amiral gemilerini sık sık takip eden performansı arasında mücadele etti. Çift ekranlı tasarım, bazı akıllı çoklu görev özellikleri sunsa da, Samsung’un Galaxy Z Fold serisi gibi rakiplerin genellikle daha güçlü ve güvenilir olduğu bir dönemde bu çok zordu.

Katlanabilir bir Surface telefonu, Microsoft’u Samsung ve Vivo gibi markalarla daha doğrudan rekabete sokar. Büyüyen bir alanda öne çıkacağının garantisi yok. Bununla birlikte, söylenti ekseni gerçekse, Microsoft’un hala Android cihazlara bağlı olduğunu da gösterir.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!