Spotify Çalışanlarının Yüzde 6’sını İşten Çıkarıyor

Sıradaki içerik:

Spotify Çalışanlarının Yüzde 6’sını İşten Çıkarıyor

e
sv

Microsoft, Planlanan 2025 Kapanışının Bir Parçası Olarak Windows 10 İndirmelerini Durduracak

24 Ocak 2023 09:30

Satışlar 31 Ocak’ta kesilecek.

The Verge tarafından tespit edilen bir ürün sayfasına göre Microsoft, Windows 10 Home ve Pro desteğini azaltma çabasının bir parçası olarak 31 Ocak’ta indirme satışlarını durduruyor. Microsoft’a göre bu tarih, “bu Windows 10 yüklemesinin [ve tüm önemli lisans anahtarlarının] satışa sunulduğu son gün olacak”. Ancak, Ekim 2025’te tamamen kullanımdan kaldırılana kadar Windows 10’u güvenlik güncellemeleriyle desteklemeye devam edecek.

Bir Microsoft sözcüsü The Verge’e verdiği demeçte, “Müşterilerin bu siteden Windows 10 Home ve Windows 10 Pro satın almak için 31 Ocak 2023’e kadar vakti var.” Bununla birlikte, Windows 10, Microsoft aksini onaylayana kadar diğer perakendeciler ve OEM’ler tarafından sunulabilir.

Windows 10 ilk olarak 2015 yılında piyasaya sürüldü ve bu nedenle tam olarak 10 yıl sonra kullanımdan kaldırılacak. Şirket, Windows 11’in piyasaya sürülmesinden hemen önce, “modern yaşam döngüsü politikasının” bir parçası olarak bitiş tarihini Haziran 2021’de duyurdu. İşletim sistemi genel olarak iyi eleştiriler aldı ve geldiğinde başarılı oldu – kısmen Windows 8’in yerini aldığı için bu pek sıcak karşılanmadı.

Bu arada, Windows 11 cila için alkışlar ve garip yükseltme kısıtlamaları için yuhalama ile iyi bir beğeni topladı. Minimum sistem gereksinimleri lansmandan kısa bir süre sonra gevşetildi, ancak son raporlara göre Windows 10’dan geçiş hala yavaş.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!