Zoom Notları, Bir Toplantıdaki Önemli Bilgileri Kaçırmamanızı Sağlamayı Amaçlıyor

Sıradaki içerik:

Zoom Notları, Bir Toplantıdaki Önemli Bilgileri Kaçırmamanızı Sağlamayı Amaçlıyor

e
sv

Microsoft, Orijinal Sürümdeki Windows 11 Kullanıcılarına Yakında Yükseltme Yapmak Zorunda Kalacaklarını Hatırlatıyor

01 Eylül 2023 21:45

Windows 11 21H2 kullanıcıları otomatik olarak 22H2’ye yükseltilecektir.

Hala Windows 11 21H2 mi kullanıyorsunuz? Windows 11’in orijinal sürümünün destek süresi dolmak üzere ve Microsoft, kullanıcıların yakın zamanda daha yeni bir sürüme geçmeleri gerektiğini hatırlattı.

Neowin, Microsoft’un Windows 11 21H2 (Home ve Pro, artı Pro varyantları) kullananlar için işleri netleştirmek amacıyla sürüm sağlığı panelini güncellediğini tespit etti.

Şirket, desteğin 10 Ekim 2023’te sona ereceğini ve o gün yayınlanacak olan Ekim ayı toplu güvenlik güncelleştirmesinin Windows 11 21H2’nin aldığı son güncelleme olacağını hatırlatıyor.
Microsoft daha da açıklıyor: “Eylül 2023 güvenlik dışı önizleme güncellemesi son isteğe bağlı sürüm olacak ve Ekim 2023 güvenlik güncellemesi Windows 11, sürüm 21H2 için son güvenlik sürümü olacaktır. Windows 11, sürüm 22H2 güvenlik ve isteğe bağlı sürümleri almaya devam edecektir.”

Bu nedenle 21H2’deki kullanıcılar 22H2’ye yükseltmeye zorlanacak ve Windows 11, bu bitiş tarihi geldiğinde veya bundan birkaç ay öncesine kadar bunu yapmak için güncellemeyi otomatik olarak başlatacaktır. Dolayısıyla, hala Windows 11 21H2 kullanıyorsanız, bu zorunlu yükseltmeyi çok yakında yaşayabilirsiniz.

Elbette Windows 11 kopyanızın güncel kalması ve güvenlik düzeltmelerinin akışına ayak uydurması büyük önem taşımaktadır, aksi takdirde bilgisayarınız bilgisayar korsanları ve fırsatçılar tarafından istismar edilmeye açık hale gelebilir.

Windows 11 23H2 çok yakında ortaya çıkarsa, 22H2 yerine buna geçmeye zorlanabilirsiniz. Ancak, bunun çok olası olduğunu düşünmüyoruz – daha önce gözlemlediğimiz gibi bu ayın sonlarına doğru gelebilir, ancak çoğu söylentiye göre 4. çeyrekte çıkacak, bu da elbette en erken Ekim ayı anlamına geliyor.

 

Daha fazla haber için;

Zoom Notları, Bir Toplantıdaki Önemli Bilgileri Kaçırmamanızı Sağlamayı Amaçlıyor

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!