Nvidia RTX 4090 Ve 4050 GPU’lu Dizüstü Bilgisayarlar Satışa Çıkmak Üzere

Sıradaki içerik:

Nvidia RTX 4090 Ve 4050 GPU’lu Dizüstü Bilgisayarlar Satışa Çıkmak Üzere

e
sv

Microsoft, ChatGPT’yi ‘Yakında’ Bulut Tabanlı Azure OpenAI Hizmetine Ekleyecek

18 Ocak 2023 10:32

Müşterilerin OpenAI araçlarına erişmesini sağlayan Azure hizmeti artık yaygın olarak kullanılabilir.

Microsoft, ChatGPT de dahil olmak üzere OpenAI teknolojilerine daha fazla kişiye veya en azından daha fazla müşteriye erişim sağlıyor. Teknoloji devi, Kasım 2021’de kullanıma sunulduğunda sınırlı sayıda kurumsal müşteriye erişim sağladıktan sonra Azure OpenAI Hizmetini artık genel kullanıma sunduğunu duyurdu. Bloomberg’in belirttiği gibi, hizmete erişimi olan müşteriler çeşitli OpenAI araçlarını kullanabilir. Microsoft, “GPT-3.5’in ince ayarlı bir sürümü” olarak tanımladığı ChatGPT’ye erişimi de “yakında” hizmete ekleyeceğini söylüyor.

Teknoloji devi, 2019’da Elon Musk tarafından kurulan girişime 1 milyar dolar yatırım yaptığından beri OpenAI ile ilişkilendiriliyor. Bu duyuru, Microsoft’un şirkete 10 milyar dolar daha yatırım yapmak için görüşmelerde bulunduğuna dair raporların yayınlanmasından kısa bir süre sonra geldi. Microsoft’un AI platformları başkanı Eric Boyd daha önce The Financial Times’a bir röportajda “Bu [AI] modelleri, insanların bilgisayarlarla etkileşim biçimini değiştirecek” dedi.

OpenAI bir süredir ortalıkta dolaşırken, yakın zamanda ChatGPT’nin çıkışının ardından ilgi odağı haline geldi. Program, makine tarafından oluşturulan yanıtlar olarak hemen tanınmayan uzun, tutarlı yanıtlar verme yeteneğine sahiptir. Kopya çekmek için kullanılabileceğine dair endişelerini dile getiren eğitimcileri alarma geçirecek kadar iyiydi. Bu ayın başlarında, New York City devlet okulları ChatGPT’yi okul cihazlarında ve WiFi ağlarında yasakladı.

The Information ayrıca daha önce Microsoft’un ChatGPT’ye güç veren OpenAI yazılımını Bing’e entegre etmeyi planladığını bildirmişti. Yazılımın arama motoru için neler yapabileceği hâlâ belirsiz olsa da, kaynaklar bunun Bing’in sonuçları daha kolay ve sindirilmesi daha kolay bir biçimde döndürmesini sağlayabileceğini söylüyor. ChatGPT şu anda ücretsiz olarak sunuluyor, ancak OpenAI gelecekte bundan para kazanmayı planlıyor ve botun ücretli bir sürümünü test etmekle ilgilenenler için şimdiden bir bekleme listesi açtı.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!