Google Arama, yeni güncelleme sayesinde matematik ödevlerinizde size yardımcı olabilir

Sıradaki içerik:

Google Arama, yeni güncelleme sayesinde matematik ödevlerinizde size yardımcı olabilir

e
sv

Microsoft bu sevilmeyen Windows 11 Başlat menüsü özelliğinden biraz daha az nefret edilmesini istiyor

31 Ekim 2023 23:54

Microsoft, Windows 11’de Başlat menüsündeki arayüzün bir bölümünü sadeleştirecek bir değişiklik yapmayı düşünüyor.

Söz konusu değişiklik şu anda sadece test aşamasında, Dev kanalına gönderilen 23575 numaralı yeni yapıda uygulanıyor ve Başlat menüsündeki Önerilenler paneliyle ilgili.

Windows Latest’in bildirdiğine göre Microsoft’un yaptığı şey, bu Önerilenler bölümünde görünen son eklenen uygulamalar için bir gruplama sistemi getirmek.
Mevcut durumda bu uygulamalar tekil girişler olarak görünürken, yeni arayüzde hepsi bölümdeki bir ‘Son eklenenler’ klasöründe toplanıyor ve böylece dağınıklık azaltılıyor.
Başlat menüsünün bu bölümünü düzene sokmak kesinlikle faydalı bir dokunuş, ancak bunun test kullanıcılarına sunulmasının aşamalı olduğunu ve yalnızca Dev kanalındaki bazı kişilerin başlangıçta göreceği anlamına geldiğini unutmayın.

Yapı 23575’in başka bir yerinde Microsoft, Dosya Gezgini ile çökmeler, bazı PC oyunlarıyla ilgili sorunlar ve Copilot’un görev çubuğundan kaybolduğu bir sorun (AWOL AI da diyebilirsiniz) dahil olmak üzere bir dizi hatayı düzeltti.

Analiz: Daha fazla özelleştirme seçeneği lütfen, Microsoft
Umarım, bu hareketin Dev’den Beta kanallarına ve nihayetinde Windows 11’in sürümüne ilerlediğini görürüz, çünkü Önerilenler bölümüne kesinlikle yararlı bir ektir. Sonunda, Microsoft’un bu panelin diğer bölümlerini klasörler halinde gruplandırarak düzenlemesi mümkün.

Ancak, Önerilenler bölümüyle ilgili daha geniş endişeler var. Windows Latest, makalesinde Microsoft’un Geri Bildirim Merkezi’ndeki bir gönderiye de dikkat çekti: “Başlat menüsündeki Önerilenler bölümünü kapatabilmek ve Windows 11’de tüm alanın kaybolmasını istiyorum.”

Bu özelliği Başlat menüsünden tamamen kaldırabilme fikri şu anda merkezde yaklaşık 10.000 kez oylandı. Çoğu kişi Windows 11 kullanıcı arayüzünün tüm parçalarını mümkün olan her yerde daha fazla özelleştirebilmeyi takdir edecektir ve biz de bu düşünceye tamamen katılıyoruz.

Microsoft bunun işleri karmaşıklaştırdığını düşünüyorsa, özelleştirme seçenekleri bir yerlere gizlenebilir, böylece yalnızca ileri düzey kullanıcılar bunları aramaya zahmet eder.

Bir süredir Önerilenler bölümüyle ilgili, özellikle de Windows 11 kullanıcılarının ziyaret etmesi için web sitelerinin öneri olarak işaretlenmesi ve dürtme ve reklam açısından sınırların nerede çizilebileceği konusunda endişelerimizi dile getirdik. Bu öneriler, Microsoft’un geçmişte deneyip daha sonra vazgeçtiği bir alan olsa da, yayınlanmak üzere olan bir şey gibi görünüyor.

Sonuç olarak, Önerilenler paneli Windows 11’in arayüzünde kesinlikle üzerinde çalışılması gerektiğini düşündüğümüz parçalardan biri, ancak en azından bu yeni önizleme yapısıyla gelen potansiyel değişiklik işleri daha iyi hale getiriyor.

 

 

Daha fazla haber için;

ChatGPT uygulamasının geliri yavaşlama belirtisi göstermiyor

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!